Studentská výměna

Proč výměnný pobyt?

vymena 04Už jsme se zmínili – v historii naší výměny – že na začátku devadesátých let měly studentské výměny mezi naší zemí a zeměmi západními punc jisté exotičnosti a výjimečnosti. Desetiletí nepřirozeného stavu, který omezoval normální vzájemné kontakty, vedla na obou stranách k nahromadění předsudků, omylů a někdy přímo kuriózních představ.

Číst více...

Kroniky výměn

kronikaZ každé výměny je vytvořena kronika, která kromě soupisu účastníků a podzimního a jarního harmonogramu také popisuje konkrétní program a dojmy z jednotlivých pobytových dnů. Studenti tak shrnují své zážitky, postřehy a komentáře nejen k akcím, které se uskutečnily pod záštitou školy, ale také k akcím pořádaným jejich hostiteli.

V kronice najdeme okomentované fotografie, ukázky kulturních programů a rady pro další účastníky. V kronikách posledních ročníků jsou popsané i některé události z podzimní části.

Do kronik můžete nahlédnout na dnu otevřených dveří v učebně německého jazyka.

Nejlepší dojmy

NeuschweisteinPřinášíme nejlepší dojmy našich studentů z výměnných pobytů, které zažily v hostitelských rodinách, v tamní škole, ale také ve svém volném čase.

  • Nejvíce mě v Německu překvapil pořádek a čistota v ulicích, kolem domů, a dokonce i ve větších městech.
     
  • Číst více...

Negativní dojmy

vymena 05Všechno má své kladné i záporné stránky, výměnný pobyt nevyjímaje. Určitě je dobré vědět, co vás na cestách může potkat, avšak neodradit :-)

Přece jen těch pozitivních zážitků je většinou naštěstí více!

  • Nejvíce mě překvapilo, když se po příjezdu do Weilheimu na mě začala sypat němčina a já rozuměla asi každý desátý člen.

  • Číst více...

Historie výměny

gymnasiumweilheimTradice česko-německé studentské výměny na velkomeziříčském gymnáziu trvá od roku 1993. U jejího zrodu stála Mgr. Lenka Plocková, učitelka němčiny na naší škole. V březnu roku 1993 se L. Plocková zúčastnila stipendijního hospitačního pobytu na gymnáziu ve Weilheimu (Gymnasium Weilheim, Horní Bavorsko).

Tyto hospitační pobyty organizuje pro české učitele každým rokem bavorské ministerstvo školství a kultury. Jejich cílem je přispět nejen k tomu, aby čeští učitelé poznali bavorský školský systém, ale aby byla podle možností navázána trvalejší spolupráce mezi školami v obou zemích. To bylo také naším přáním.

Číst více...

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru