Komise anglického jazyka

Složení předmětové komise anglického jazyka

Předseda:

Mgr. Jana Taylor

Členové:

Mgr. Eva PospíšilováMgr. Kateřina Káňová, Mgr. Dita Massey, Mgr. Mira Hladká

 

Úspěch našich studentů v mezinárodních zkouškách Cambridge English

Cambridge zkoušky FCE, CAEPodobně jako v minulém školním roce se studenti z maturitního ročníku i v tom letošním pokusili složit zkoušky Cambridge English na úrovni C1 Advanced (CAE) a B2 First (FCE) podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR).

Z celkového počtu 26 dosáhlo 13 studentů úrovně C1 a 5 studentům se podařilo získat více než 200 bodů (hodnocení A) a dosáhnout tak nejvyšší jazykové úrovně C2. Úrovně B2 dosáhlo 8 studentů.

Mezinárodně uznávaný jazykový certifikát umožnil studentům nejen nahrazení profilové části maturitní zkoušky z anglického jazyka, ale rovněž jim nabízí další výhody pro jejich nadcházející studium či budoucí povolání. Certifikáty jsou uznávány na univerzitách v anglicky mluvících zemích a také zaměstnavateli po celém světě. Mohou pomoci k získání extra bodů v přijímacím řízení na některých vysokých školách v ČR nebo k prominutí povinného kurzu jazyka při studiu na univerzitě.

Všem studentům blahopřejeme k jejich úspěchu. 

Dita Massey

Úspěch naší studentky v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyce

Úspěch naší studentky v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyceV letošním roce poprvé proběhlo krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii II. B (studenti tercie a kvarty). Naší studentce z kvarty Nguyet Ánh Nguyen se podařilo probojovat se přes školní, okresní a krajské kolo, kde vždy získala 1. místo, až do kola ústředního, které se uskuteční na přelomu května a června.

Aničce blahopřejeme a děkujeme nejen za skvělé výkony, ale také za reprezentaci naší školy a přejeme jí hodně úspěchů v celorepublikovém zápolení.

Kateřina Káňová

Česko-chorvatský projekt „Let’s speak English!“

Logo GVMV měsíci únoru se naše třída 5. A zapojila do projektu „Let’s speak English“, který trval 4 týdny. Tento projekt byl založen na komunikaci mezi žáky naší školy, kterou zastupovala paní učitelka Eva Pospíšilová, a žáky chorvatské školy Osnovna škola Ivana Filipovića v Záhřebu, kterou zastupovala paní profesorka Barbara Sliepčević. Náš projekt začal 6. února. Poprvé jsme se s žáky ze Záhřebu viděli přes videohovor v hodině angličtiny. 

Více v článku pdfČesko-chorvatský projekt „Let’s speak English!“ (134 KB)

Zahraniční studentka na naší škole

Mezikulturní programy Česká republikaV prvním pololetí tohoto školního roku hostila naše škola v rámci mezikulturního programu AFS zahraniční studentku, která k nám přicestovala z jižní Itálie. Od samého začátku se velmi dobře začlenila do kolektivu své třídy, se kterým se kromě vyučovacích hodin účastnila také různých exkurzí, výletů či jiných aktivit. Díky své pilné práci, odhodlanosti a snaze porozumět českému jazyku dosáhla i za pouhých pět měsíců výborných výsledků. Svoji zkušenost získanou u nás ohodnotila velmi kladně a domů si odvezla spoustu pěkných vzpomínek. Stejně jako pro ni, i pro nás byla její přítomnost obohacující v mnoha směrech. Spolužáci získali nové poznatky o jiné zemi a kultuře a zároveň také novou kamarádku. 

Dita Massey

Poslední den výuky Shahe na GVM

Úspěch studentů GVM v soutěži Best in English 2022

BestInEnglish-2022Mezinárodní internetová soutěž v dovednostech a znalostech angličtiny Best in English nabývá každým rokem na popularitě. Jedenácté sezóny se zúčastnilo již 22 779 studentů středních škol z 34 zemí.

Soutěž se konala 30. 11. 2022, naše gymnázium reprezentovalo 35 studentů, z nichž prvních osm přispělo k celkovému výsledku školy. Přední místa obsadili: Ondřej Říha (7. A) – 110. místo ve světě, 50. místo v ČR, Lucie Kunčarová  (4. C) – 238. místo ve světě a 101. místo v ČR, Stanislav Dofek (3. C) – 333. místo ve světě a 140. místo v ČR. O výborný výsledek se též zasloužili: Adéla Kubíčková (8. A), Vojtěch Žák (8. A), Dan Drápela (3. C), Martin Špinar (7. A) a Tomáš Votava (8. A).

Mezi všemi zúčastněnými získalo Gymnázium Velké Meziříčí 32. místo ve světě ze 704 škol, 11. místo z 271 českých škol a obhájilo loňské vítězství jako první škola regionu.

pdfCertifikát o umístění GVM (128 KB)

Anglické divadelní představení A Christmas Carol

Divadelní hra A Christmas CarolV pondělí 17. října jsme mohli jako zástupci tříd vyššího gymnázia vyrazit místo obvyklého vyučování na divadelní hru A Christmas Carol, produkovanou britskou divadelní skupinou TNT Theatre Britain, do brněnského kulturního centra Semilasso. Představení na motivy stejnojmenné knihy anglického spisovatele Charlese Dickense zanechalo ve většině z nás příjemné pocity. Zhlédli jsme velmi dobré herecké a pěvecké výkony obohacené nápaditými prvky, otestovali a procvičili své schopnosti v anglickém jazyce a také se naladili na vánoční notu.

Marie Bartošová a Daniela Hladíková, 6. A

SKOTSKO – země, kde chlapi pod sukní nenosí spoďáry

Studenti GVM ve SkotskuJiž o prázdninách, v pondělí 29. srpna 2022, jsme vyrazili (se spolužáky z 8. A, 4. C a mladších ročníků) na zájezd do Skotska. V Británii jsme strávili příjemných pár dní a domů jsme se plni dojmů vrátili 5. září.

V pozdějších večerních hodinách jsme u gymnázia nastoupili do autobusu a vyjeli vstříc zážitkům. Noc jsme prospali a dopoledne jsme dorazili do Nizozemska. Tam jsme si z lodičky prohlédli Amsterdam s haldou kol všude kolem.

Více v článku pdfSKOTSKO – země, kde chlapi pod sukní nenosí spoďáry (2,82 MB).

Zapojení zahraniční studentky do výuky na naší škole

AFS Česká republikaOd 1. září tohoto školního roku k nám do třetího ročníku vyššího gymnázia nastoupila zahraniční studentka. Do Velkého Meziříčí přicestovala z malého městečka na jihu Itálie. Společnost AFS Mezikulturní programy se sídlem v Praze zprostředkovala její roční studijní pobyt na naší škole a zároveň pro ni našla místní hostitelskou rodinu.  

Studentka se každodenně účastní výuky podle rozvrhu třídy a zároveň se zapojuje do aktivit, exkurzí a projektů společně se svými novými spolužáky. Díky její znalosti anglického jazyka probíhá začlenění do nového kolektivu velmi dobře. Již od samého začátku se také pilně snaží zasvětit do tajů našeho mateřského jazyka, který si bude po celou dobu svého pobytu zdokonalovat. 

Cílem tohoto studijního programu je nejen umožnit studentce rozšíření kulturních a jazykových znalostí a získání spousty nových zážitků, ale také rozvíjet pozitivní mezikulturní vztahy u našich studentů a obohatit je novými zkušenostmi.

Zahraniční studentka na GVM

Cambridge zkoušky

Cambridge zkoušky FCE, CAEPo velmi úspěšném minulém školním roce, kdy 28 žáků našeho gymnázia složilo mezinárodní zkoušky Cambridge English na úrovni C1 Advanced (CAE) a B2 First (FCE), budeme i v novém školním roce naše žáky na tyto zkoušky připravovat. Patříme nyní mezi nejúspěšnější střední školy, které své žáky v absolvování těchto zkoušek podporují.

pdfCertifikace Gymnázia Velké Meziříčí (209 KB)

 

Úspěch našich studentů v mezinárodních zkouškách Cambridge English

Mezinárodní zkoušky Cambridge EnglishZačátkem tohoto kalendářního roku se 13 studentů maturitního ročníku pokusilo složit zkoušku na úrovni C1 Advanced (CAE) a 15 studentů z téhož ročníku zkoušku na úrovni B2 First (FCE) podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR). Všichni studenti zkoušku úspěšně složili a získali mezinárodně uznávaný jazykový certifikát. Tento certifikát jim umožní nejen nahrazení profilové části maturitní zkoušky z anglického jazyka, ale rovněž nabízí další výhody pro jejich nadcházející studium či budoucí povolání. Certifikáty jsou uznávány na univerzitách v anglicky mluvících zemích a také zaměstnavateli po celém světě. Mohou pomoci k získání extra bodů v přijímacím řízení na některých vysokých školách v ČR nebo k prominutí povinného kurzu jazyka při studiu na univerzitě.

Ve zkoušce C1 Advanced (CAE) získali čtyři studenti více než 200 bodů (hodnocení A), a dosáhli tak nejvyšší jazykové úrovně C2 Proficiency (CPE). Sedm studentů získalo více než 193 bodů (hodnocení B). Ve zkoušce B2 First (FCE) získali tři studenti více než 180 bodů (hodnocení A), dosáhli tedy jazykové úrovně C1 Advanced (CAE). Pět studentů získalo více než 173 bodů (hodnocení B).

Všem studentům blahopřejeme k jejich úspěchu. 

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru