Komise anglického jazyka

Složení předmětové komise anglického jazyka

Předseda:

Mgr. Jana Taylor

Členové:

Mgr. Mira HladkáMgr. Kateřina KáňováMgr. Dita Massey, Mgr. Eva Pospíšilová

 

Telefonování s Chorvaty

Telefonování s ChorvatyChodím do tercie a v tomto školním roce si 14 studentů naší třídy telefonovalo s chorvatskými studenty ze Záhřebu. Projekt trval čtyři týdny a každý z nás postupně hovořil se čtyřmi studenty s dvoutýdenní pauzou, kdy jsme si mohli odpočinout a vstřebat všechny nové informace. Studenti, se kterými jsme komunikovali, chodí na Základní školu Ivana Filipovice do 7. a 8. třídy a angličtinu...

Více v článku pdfTelefonování s Chorvaty.

Vynikající úspěch studentů GVM v soutěži Best in English 2023

GVM obsadilo 28. místo z 292 českých škol a 2. místo z 16 škol v regionuKaždoročně se naši studenti účastní mezinárodní soutěže v dovednostech a znalostech angličtiny Best in English. Dvanácté sezóny se zúčastnilo 24 343 studentů, 702 středních škol z 34 zemí.

Soutěž se konala 16. 11. 2023, naše gymnázium reprezentovalo 32 studentů, z nichž prvních deset přispělo k celkovému výsledku školy.

Vynikajícího výsledku dosáhla Markéta Homolová (3. C), která se z tak velkého množství soutěžících umístila na 6. místě v ČR a 15. místě ve světě!

Přední místa také obsadili: Ondřej Říha (8. A) – 114. místo ve světě, 36. místo v ČR, Jakub Kliment (7. A) – 127. místo ve světě, 42. místo v ČR.

Mezi všemi zúčastněnými získalo Gymnázium Velké Meziříčí 89. místo ve světě ze 702 škol, 28. místo z 292 českých škol a 2. místo z 16 škol v regionu.

Účast v soutěži je pro studenty skvělou zkušeností a motivuje je k dalšímu studiu. Markéta Homolová ze 3. C s certifikátem

Markéta Homolová (3. C) se umístila na 6. místě v ČR a 15. místě ve světě

To nejlepší z Anglie

Exkurze v AngliiDruhý zářijový týden jsme se jako studenti třetích a čtvrtých ročníků vyššího gymnázia vydali na dlouho očekávaný zájezd do Londýna. V zážitky nadupaných, náročných, ale krásných sedmi dnech jsme měli možnost poznat jedna z nejznámějších míst Belgie a Anglie.

Více v článku pdfTo nejlepší z Anglie (1,13 MB)

Úspěch našich studentů v mezinárodních zkouškách Cambridge English

Cambridge zkoušky FCE, CAEPodobně jako v minulém školním roce se studenti z maturitního ročníku i v tom letošním pokusili složit zkoušky Cambridge English na úrovni C1 Advanced (CAE) a B2 First (FCE) podle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky (SERR).

Z celkového počtu 26 dosáhlo 13 studentů úrovně C1 a 5 studentům se podařilo získat více než 200 bodů (hodnocení A) a dosáhnout tak nejvyšší jazykové úrovně C2. Úrovně B2 dosáhlo 8 studentů.

Mezinárodně uznávaný jazykový certifikát umožnil studentům nejen nahrazení profilové části maturitní zkoušky z anglického jazyka, ale rovněž jim nabízí další výhody pro jejich nadcházející studium či budoucí povolání. Certifikáty jsou uznávány na univerzitách v anglicky mluvících zemích a také zaměstnavateli po celém světě. Mohou pomoci k získání extra bodů v přijímacím řízení na některých vysokých školách v ČR nebo k prominutí povinného kurzu jazyka při studiu na univerzitě.

Všem studentům blahopřejeme k jejich úspěchu. 

Dita Massey

Úspěch naší studentky v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyce

Úspěch naší studentky v krajském kole konverzační soutěže v anglickém jazyceV letošním roce poprvé proběhlo krajské kolo konverzační soutěže v anglickém jazyce v kategorii II. B (studenti tercie a kvarty). Naší studentce z kvarty Nguyet Ánh Nguyen se podařilo probojovat se přes školní, okresní a krajské kolo, kde vždy získala 1. místo, až do kola ústředního, které se uskuteční na přelomu května a června.

Aničce blahopřejeme a děkujeme nejen za skvělé výkony, ale také za reprezentaci naší školy a přejeme jí hodně úspěchů v celorepublikovém zápolení.

Kateřina Káňová

Česko-chorvatský projekt „Let’s speak English!“

Logo GVMV měsíci únoru se naše třída 5. A zapojila do projektu „Let’s speak English“, který trval 4 týdny. Tento projekt byl založen na komunikaci mezi žáky naší školy, kterou zastupovala paní učitelka Eva Pospíšilová, a žáky chorvatské školy Osnovna škola Ivana Filipovića v Záhřebu, kterou zastupovala paní profesorka Barbara Sliepčević. Náš projekt začal 6. února. Poprvé jsme se s žáky ze Záhřebu viděli přes videohovor v hodině angličtiny. 

Více v článku pdfČesko-chorvatský projekt „Let’s speak English!“ (134 KB)

Zahraniční studentka na naší škole

Mezikulturní programy Česká republikaV prvním pololetí tohoto školního roku hostila naše škola v rámci mezikulturního programu AFS zahraniční studentku, která k nám přicestovala z jižní Itálie. Od samého začátku se velmi dobře začlenila do kolektivu své třídy, se kterým se kromě vyučovacích hodin účastnila také různých exkurzí, výletů či jiných aktivit. Díky své pilné práci, odhodlanosti a snaze porozumět českému jazyku dosáhla i za pouhých pět měsíců výborných výsledků. Svoji zkušenost získanou u nás ohodnotila velmi kladně a domů si odvezla spoustu pěkných vzpomínek. Stejně jako pro ni, i pro nás byla její přítomnost obohacující v mnoha směrech. Spolužáci získali nové poznatky o jiné zemi a kultuře a zároveň také novou kamarádku. 

Dita Massey

Poslední den výuky Shahe na GVM

Úspěch studentů GVM v soutěži Best in English 2022

BestInEnglish-2022Mezinárodní internetová soutěž v dovednostech a znalostech angličtiny Best in English nabývá každým rokem na popularitě. Jedenácté sezóny se zúčastnilo již 22 779 studentů středních škol z 34 zemí.

Soutěž se konala 30. 11. 2022, naše gymnázium reprezentovalo 35 studentů, z nichž prvních osm přispělo k celkovému výsledku školy. Přední místa obsadili: Ondřej Říha (7. A) – 110. místo ve světě, 50. místo v ČR, Lucie Kunčarová  (4. C) – 238. místo ve světě a 101. místo v ČR, Stanislav Dofek (3. C) – 333. místo ve světě a 140. místo v ČR. O výborný výsledek se též zasloužili: Adéla Kubíčková (8. A), Vojtěch Žák (8. A), Dan Drápela (3. C), Martin Špinar (7. A) a Tomáš Votava (8. A).

Mezi všemi zúčastněnými získalo Gymnázium Velké Meziříčí 32. místo ve světě ze 704 škol, 11. místo z 271 českých škol a obhájilo loňské vítězství jako první škola regionu.

pdfCertifikát o umístění GVM (128 KB)

Anglické divadelní představení A Christmas Carol

Divadelní hra A Christmas CarolV pondělí 17. října jsme mohli jako zástupci tříd vyššího gymnázia vyrazit místo obvyklého vyučování na divadelní hru A Christmas Carol, produkovanou britskou divadelní skupinou TNT Theatre Britain, do brněnského kulturního centra Semilasso. Představení na motivy stejnojmenné knihy anglického spisovatele Charlese Dickense zanechalo ve většině z nás příjemné pocity. Zhlédli jsme velmi dobré herecké a pěvecké výkony obohacené nápaditými prvky, otestovali a procvičili své schopnosti v anglickém jazyce a také se naladili na vánoční notu.

Marie Bartošová a Daniela Hladíková, 6. A

SKOTSKO – země, kde chlapi pod sukní nenosí spoďáry

Studenti GVM ve SkotskuJiž o prázdninách, v pondělí 29. srpna 2022, jsme vyrazili (se spolužáky z 8. A, 4. C a mladších ročníků) na zájezd do Skotska. V Británii jsme strávili příjemných pár dní a domů jsme se plni dojmů vrátili 5. září.

V pozdějších večerních hodinách jsme u gymnázia nastoupili do autobusu a vyjeli vstříc zážitkům. Noc jsme prospali a dopoledne jsme dorazili do Nizozemska. Tam jsme si z lodičky prohlédli Amsterdam s haldou kol všude kolem.

Více v článku pdfSKOTSKO – země, kde chlapi pod sukní nenosí spoďáry (2,82 MB).

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru