Komise matematiky

Úspěch šachistů v krajském kole

Naši hráči při šachové partiiVe středu 6. 3. 2024 proběhlo krajské kolo přeboru družstev škol v šachu. Zúčastnili jsme se jej v sestavě: Ladislav Vojtěch (3. A), Matyáš Štěpánek (4. A), Václav Suchánek (4. A) a Šimon Plocek (4. A). V týmu jsme hráli každý 9 partií, proti slabším i silnějším soupeřům. Ačkoliv byly konečné výsledky vyrovnané, podařilo se nám získat druhé místo, díky kterému jsme se kvalifikovali do celostátního kola.

Šimon Plocek 4. A

S medailemi a pohárem (zleva Vašek Suchánek, Šimon Plocek, Laďa Vojtěch, Maty Štěpánek)

Jde spojit matematika a dějepis?

Jde spojit matematika a dějepis? Studenti 5. A si mohli vyzkoušet, že ano. Jak to vypadá, když se spojí hrozba Římské říše, tedy šíření křesťanství, a matematická hrozba studentů prvního ročníku, tedy absolutní hodnota, si mohli vyzkoušet studenti 5. A v jedné ze svých hodin matematiky. 

Více v článku pdfJde spojit matematika a dějepis? (505 KB)

Úspěchy žáků GVM v Matematické olympiádě

Matematická olympiádaV letošním školním roce žáci našeho gymnázia výrazně uspěli v Matematické olympiádě. Soutěže na úrovni okresního, krajského a celostátního kola se zúčastnilo celkem 12 našich studentů a jejich výsledky se rozhodně nedají přehlédnout.

Podrobnosti v článku pdfÚspěchy žáků GVM v Matematické olympiádě (141 KB)

 Petr Vrána

Úspěchy žáků GVM v Matematické olympiádě

Matematická olympiádaNižší gymnázium:

Žák 1. A Matyáš Fialka se, přes technické problémy, umístil v okresním kole MO na 4. místě.

Žáci 4. A Marie Bartošová, Tomáš Kučera a Petr Toman se zúčastnili okresního kola matematické olympiády v kategorii Z9. Všichni dosáhli skvělých výsledků, na základě kterých se probojovali do krajského kola. V krajském kole se nejlépe umístil Petr Toman, a to na 3. místě.

Vyšší gymnázium:

V krajském kole MO kategorie A jsme měli tři účastnice – Markéta Hanušková (7. A) obsadila výborné 4. místo, Denisa Hanušková (7. A) 9. místo a Lenka Nedomanská (3. C) 11. místo.

V krajském kole MO kategorie B získal Petr Bradáč (6. A) 11. místo.

Ondřej Říha z 5. A zvítězil v krajském kole Matematické olympiády kategorie C.

Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Matematika

Odpoledne otevřených dveří 2022

Základní informace

Matematika rozvíjí především logické myšlení, ale také paměť. Napomáhá rozvoji abstraktního a analytického myšlení, vede ke srozumitelné a věcné argumentaci. Učí pamatovat si pouze nejpotřebnější informace a vše ostatní si odvodit.

Od třetího ročníku mohou studenti gymnázia navštěvovat dvouletý matematický seminář 1 a v maturitním ročníku matematický seminář 2.

Studenti se kromě výuky matematiky mohou zúčastňovat i matematických soutěží.

pptxPodrobnější informace o předmětu v prezentaci (pdfPDF formát)

pdfJednotné přijímací zkoušky v roce 2021/2022 (276 KB)

pptxZajímavosti k zamyšlení (pdfPDF formát)

Učební plány předmětů

On-line přenos - středa 2. února 2022 od 15.00 do 15.30 hodin - na Vaše dotazy týkající se matematiky bude odpovídat Petr Vrána

Internetová matematická olympiádaMatematická olympiáda Odpoledne otevřených dveříOdpoledne otevřených dveříOdpoledne otevřených dveříOdpoledne otevřených dveří

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru