Komise matematiky

Jde spojit matematika a dějepis?

Jde spojit matematika a dějepis? Studenti 5. A si mohli vyzkoušet, že ano. Jak to vypadá, když se spojí hrozba Římské říše, tedy šíření křesťanství, a matematická hrozba studentů prvního ročníku, tedy absolutní hodnota, si mohli vyzkoušet studenti 5. A v jedné ze svých hodin matematiky. 

Více v článku pdfJde spojit matematika a dějepis? (505 KB)

Úspěchy žáků GVM v Matematické olympiádě

Matematická olympiádaV letošním školním roce žáci našeho gymnázia výrazně uspěli v Matematické olympiádě. Soutěže na úrovni okresního, krajského a celostátního kola se zúčastnilo celkem 12 našich studentů a jejich výsledky se rozhodně nedají přehlédnout.

Podrobnosti v článku pdfÚspěchy žáků GVM v Matematické olympiádě (141 KB)

 Petr Vrána

Úspěchy žáků GVM v Matematické olympiádě

Matematická olympiádaNižší gymnázium:

Žák 1. A Matyáš Fialka se, přes technické problémy, umístil v okresním kole MO na 4. místě.

Žáci 4. A Marie Bartošová, Tomáš Kučera a Petr Toman se zúčastnili okresního kola matematické olympiády v kategorii Z9. Všichni dosáhli skvělých výsledků, na základě kterých se probojovali do krajského kola. V krajském kole se nejlépe umístil Petr Toman, a to na 3. místě.

Vyšší gymnázium:

V krajském kole MO kategorie A jsme měli tři účastnice – Markéta Hanušková (7. A) obsadila výborné 4. místo, Denisa Hanušková (7. A) 9. místo a Lenka Nedomanská (3. C) 11. místo.

V krajském kole MO kategorie B získal Petr Bradáč (6. A) 11. místo.

Ondřej Říha z 5. A zvítězil v krajském kole Matematické olympiády kategorie C.

Všem soutěžícím děkujeme za úspěšnou reprezentaci školy a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu.

Matematika

Odpoledne otevřených dveří 2022

Základní informace

Matematika rozvíjí především logické myšlení, ale také paměť. Napomáhá rozvoji abstraktního a analytického myšlení, vede ke srozumitelné a věcné argumentaci. Učí pamatovat si pouze nejpotřebnější informace a vše ostatní si odvodit.

Od třetího ročníku mohou studenti gymnázia navštěvovat dvouletý matematický seminář 1 a v maturitním ročníku matematický seminář 2.

Studenti se kromě výuky matematiky mohou zúčastňovat i matematických soutěží.

pptxPodrobnější informace o předmětu v prezentaci (pdfPDF formát)

pdfJednotné přijímací zkoušky v roce 2021/2022 (276 KB)

pptxZajímavosti k zamyšlení (pdfPDF formát)

Učební plány předmětů

On-line přenos - středa 2. února 2022 od 15.00 do 15.30 hodin - na Vaše dotazy týkající se matematiky bude odpovídat Petr Vrána

Internetová matematická olympiádaMatematická olympiáda Odpoledne otevřených dveříOdpoledne otevřených dveříOdpoledne otevřených dveříOdpoledne otevřených dveří

Internetová matematická olympiáda 2011

V úterý 29. listopadu 2011 proběhl pod záštitou Ústavu matematiky Fakulty strojního inženýrství VUT Brno 4. ročník Internetové matematické olympiády. Za naši školu se zúčastnilo sedmičlenné družstvo ve složení: Lukáš Buchta (4. C), Martin Caha (8. A), Martin Krčma (8. A), Radek Polášek (8. A), Karolína Čechová (8. A), Hana Pařízková (6. A), Zlata Šmídová (6. A). Studenti se umístili na velmi pěkném 38. místě ze 167 hodnocených soutěžních týmů.

jpgDiplom týmu Gymnázium Velké Meziříčí

Více informací na http://matholymp.fme.vutbr.cz/

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru