O škole


pdfZákladní informace o škole 2020/2021 (955 KB)

 

Název školy: Gymnázium Velké Meziříčí
   
Adresa Sokolovská 235/27, 594 01 Velké Meziříčí
Telefon:

kancelář: +420 565 301 541
ředitel: +420 565 301 544
zástupkyně ředitele: +420 565 301 543
výchovná poradkyně: +420 565 301 545

Email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Web: www.gvm.cz
 
Loga školy: zipLoga GVM
   
IZO: 102 943 508
IČO: 488 953 93
Bank. spojení 107-5011550297/0100
IBAN: CZ20 0100 0001 0750 1155 0297
SWIFT (BIC): KOMBCZPPXXX
Identifikátor zařízení: 600 015 866
ID datové schránky: 5artrju
ID profilu zadavatele: 365757
 
Zřizovatel: Kraj Vysočina
Žižkova 57, 587 33 Jihlava
 
Studijní obory: 79-41-K/81 Gymnázium - osmiletý obor (od 2007/2008)
79-41-K/801 Gymnázium – všeobecné (do 2006/2007)
79-41-K/41 Gymnázium - čtyřletý obor (od  2009/2010)
79-41-K/401 Gymnázium – všeobecné (do  2006/2007)

 

 

budova

Budova školy

Zaměstnanci

Jméno a pozice

Výuka předmětu*         

Email

Ředitel:
RNDr. Aleš Trojánek, PhD. M, F Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Zástupce ředitele:
Mgr. Marcela Zralá M, Bi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 

Učitelé:
PhDr. Irena Bachrová AJ, RJ, Pd Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Iva Beránková NJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Hana Bubáková TV, NJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Lukáš Dočkal TV, Bi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Pavel Dvořák ICT Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Ladislava Fialková D Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jarmila Götzová NJ, RJ, Ps Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Tereza Hammerová M Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Eva Holíková M, Ch Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Kateřina Káňová AJ, HV Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Iva Kašparová M, Bi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Bohumila Kučerová ČJ  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ing. Mgr. Hana Macholová TV, M Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Lenka Marešová Bi, Ze, geologie  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Dita Massey AJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Zdeněk Mucha TV, Ze Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Lenka Muchová TV, VV Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Dagmar Handová Navrátilová ČJ, L Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Lenka Padalíková
NJ, VV padalikova.lenka(at)gvm.cz
Mgr. Ilona Pokorná ČJ, ZSV Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Martina Poláková  Bi, Ch Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Marcela Pospíšilová NJ, D Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Eva Pospíšilová AJ, ČJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Markéta Rosová Prudíková, Ph.D. ČJ, HV Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jana Říhová ZSV, ČJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Richard Smutný F, ICT Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ing. Miriam Ševčíková NJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Hana Šoukalová M, Ch Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jana Šoukalová M, Ch Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Barbora Štindlová D, ČJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jana Taylor AJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Martin Trojan IVT, ZA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Markéta Trojanová Bi, Ze Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Ivana Vaňková ČJ, D Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
RNDr. Petr Vrána M, F Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Emeritní učitelé:

Mgr. Marie Brabcová ČJ, HV Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jiří Cejpek TV, BV, ZA Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jana Homolová M, Bi Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
PhDr. Dana Komárková ČJ, AJ, Pd Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
PaedDr. Eva Kočí Valová VV, ČJ
Mgr. Irena Plachá M, F Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Ing. Emilie Nováková ICT
Mgr. Bohumír Prokop AJ, Nj, Pd Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jaroslava Šurdová ČJ, D Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Jarmila Fryčová AJ, RJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Marie Kunderová NJ, RJ, AJ Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Mgr. Milada Pospíšilová Bi
 

Sekretariát, Personální a ekonomický úsek

Ekonomka:
Marie Syslová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Správce počítačové sítě:
Mgr. Pavel Dvořák ICT Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
     
Správce budovy, školník, údržbář:
František Dvořák Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
     
Uklízečky:
Lenka Dvořáková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Eva Minaříková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Blanka Muzikářová Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
Hana Pařízková Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.  


*Vysvětlivky ke zkratkám:
M - matematika, F - fyzika, Ch - chemie, Bi - biologie, - přírodopis, Z - zeměpis, D - dějepis, ICT - informační a komunikační technologie, ČJ - český jazyk, AJ - anglický jazyk, NJ - německý jazyk, RJ - ruský jazyk, L - latina, OŽP - ochrana životního prostředí, Pd - pedagogika, Ps - psychologie, ZSV - základy společenských věd, VV - výtvarná výchova, HV - hudební výchova, TV - tělesná výchova, BV - branná výchova, ZA - základy administrativy.

Odpoledne otevřených dveří

Vážení uchazeči o studium na našem gymnáziu, vážení rodiče,

vzhledem k epidemické situaci probíhá letošní "odpoledne" otevřených dveří v on-line prostředí. Přesto se budeme snažit vám podat plastický obraz o naší škole a o možnosti studia na ní. Buďte vítáni.

Níže naleznete odkazy na on-line přenosy, ve kterých můžete pokládat dotazy našim učitelkám a učitelům, absolventům a žákům a žákyním.

V jednotlivých odkazech příslušných předmětů jsou stručně uvedeny základní informace, krátké prezentace a fotografie (učeben, z exkurzí a zajímavých akcí).

Můžete se zapojit do diskuze, která je dostupná pomocí aplikace Teams přes webový prohlížeč Google Chrome či Edge. Není nutné mít zřízen účet v dané platformě či stahovat desktopovou verzi aplikace Teams.

Středa, 27. ledna 2021, od 15.00 hodin

Harmonogram vysílaných streamů - pomocí online setkání či chatu můžete získat informace od vedení školy, vyučujících, absolventů a studentů. U jednotlivých streamů je uvedeno, na koho se zde můžete obrátit a v jakých oblastech (pdfnávod na připojení se ke streamu).

ředitelství


GVM


Český jazyk a stud. čtení


Český jazyk
Anglický jazyk


Anglický jazyk
Německý jazyk


Německý jazyk
Matematika


Matematika
Fyzika


Fyzika
Zeměpis


Zeměpis
Chemie


Chemie
Biologie


Biologie
Dějepis


Dějepis
Základy spol. věd


Základy společenských věd
Hudební výchova


Hudební výchova
Výtvarná výchova


Výtvarná výchova
Tělesná výchova


Tělesná výchova
Informatika
Informatika
Zázemí studia


Zázemí studia
Studentská rada


Studentská rada
Studenti, absolventi


Studenti, absolventi

Organizační struktura

Úsek vyučování:

ŘeditelRNDr. Aleš Trojánek, PhD.

Zástupce ředitele: Mgr. Marcela Zralá

Výchovný poradce: Mgr. Ilona Pokorná

Předmětová komise matematiky

Předseda: RNDr. Petr Vrána

Členové: Ing. Mgr. Hana Macholová, Mgr. Hana Šoukalová, Mgr. Eva Holíková, Mgr. Iva Kašparová, RNDr. Aleš Trojánek, PhD.Mgr. Marcela Zralá, Mgr. Jana Šoukalová, Mgr. Tereza Hammerová

Předmětová komise fyziky a informatiky

Předseda: RNDr. Aleš Trojánek, PhD.

Členové: Mgr. Richard Smutný, RNDr. Petr Vrána
Mgr. Martin Trojanvedoucí oddělení techniky administrativy
Mgr. Pavel Dvořákvedoucí oddělení informatiky a výpočetní techniky

Předmětová komise chemie a zeměpisu

Předseda: Mgr. Eva Holíková

Členové: Mgr. Hana Šoukalová, Mgr. Jana Šoukalová
Mgr. Lenka Marešová - vedoucí oddělení zeměpisu
Mgr. Zdeněk Mucha – předseda předmětové komise tělesné výchovy
Mgr. Martina Poláková, Mgr. Markéta Trojanová, Ph.D.

Předmětová komise biologie

Předseda: Mgr. Marcela Zralá

Členové: Mgr. Iva Kašparová, Mgr. Markéta Trojanová, Ph.D., Mgr. Lukáš DočkalMgr. Lenka Marešová, Mgr. Martina Poláková

Předmětová komise českého jazyka

Předseda: Mgr. Dagmar Handová Navrátilová

Členové: Mgr. Bohumila KučerováMgr. Ilona Pokorná, Mgr. Barbora Štindlová, Mgr. Eva Pospíšilová, Mgr. Jana Říhová, Mgr. Markéta Rosová Prudíková, Ph.D., Mgr. Ivana Vaňková

Předmětová komise anglického a ruského jazyka

Předseda: Mgr. Jana Taylor

Členové:  PhDr. Irena Bachrová, Mgr. Kateřina Káňová, Mgr. Eva Pospíšilová, Mgr. Dita Massey, Mgr. Jarmila Götzová

Předmětová komise německého jazyka

Předseda: Mgr. Jarmila Götzová

Členové: Ing. Miriam Ševčíková, Mgr. Hana Bubáková, Mgr. Iva Beránková, Mgr. Marcela Pospíšilová, Mgr. Lenka Padalíková

Předmětová komise dějepisu, občanské výchovy, výtvarné výchovy, hudební výchovy a latiny

Předseda: Mgr. Barbora Štindlová

Členové: Mgr. Ladislava Fialková, Mgr. Kateřina Káňová, Mgr. Jana Říhová, Mgr. Lenka Padalíková, Mgr. Marcela Pospíšilová, Mgr. Tereza Hammerová, Mgr. Ivana Vaňková
Mgr. Barbora Štindlovávedoucí oddělení dějepisu
Mgr. Ilona Pokornávedoucí oddělení občanské výchovy
Mgr. Lenka Muchová – vedoucí oddělení výtvarné výchovy
Mgr. Dagmar Handová Navrátilovávedoucí oddělení latiny
Mgr. Markéta Rosová Prudíková, Ph.D. – vedoucí oddělení hudební výchovy

Předmětová komise tělesné výchovy

Předseda: Mgr. Zdeněk Mucha

Členové: Ing. Mgr. Hana Macholová, Mgr. Hana Bubáková, Mgr. Lukáš Dočkal, Mgr. Tereza Hammerová, Mgr. Lenka Muchová


Personální úsek, ekonomický úsek a sekretariát:

Ekonomka: Marie Syslová

 

Úsek provozních zaměstnanců:

Správce počítačové sítě: Mgr. Pavel Dvořák

Školník-údržbář, správce budovy: František Dvořák

Uklízečky: Lenka Dvořáková, Eva Minaříková, Blanka Muzikářová, Hana Pařízková

Povinně zveřejňované informace

Povinně zveřejňované informace podle vyhlášky č. 442/2006, která stanoví strukturu informací zveřejňovaných o povinném subjektu dle § 5 odst. 1 a 2 zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, ve znění pozdějších předpisů.

1. Název

Gymnázium Velké Meziříčí

2. Důvod a způsob založení

Zřizovatel Gymnázia Velké Meziříčí je Kraj Vysočina, zřizovací listina byla škole vydána usnesením Zastupitelstva kraje Vysočina pod č. j.: 058/06/01/ZK ze dne 20. listopadu 2001. Hlavním účelem založení příspěvkové organizace je zabezpečení potřeb, zejména výchovy a vzdělávání především občanů Kraje Vysočina podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon).

3. Organizační struktura

Organizační struktura Gymnázia Velké Meziříčí

4. Kontaktní spojení

4.1 Kontaktní poštovní adresa

Gymnázium Velké Meziříčí, Sokolovská 235/27, 594 01  VELKÉ MEZIŘÍČÍ

4. 2 Adresa úřadovny pro osobní návštěvu

Gymnázium Velké Meziříčí, Sokolovská 235/27, 594 01  VELKÉ MEZIŘÍČÍ

4.3 Úřední hodiny

Pondělí: 8:00–15:00
Úterý: 8:00–15:00
Středa: 8:00–15:00
Čtvrtek: 8:00–15:00
Pátek: 8:00–14:00

4.4 Telefonní čísla

kancelář: +420 565 301 541
ředitel: +420 565 301 544
zástupkyně ředitele: +420 565 301 543
výchovná poradkyně: +420 565 301 545

4.5 Adresa internetové stránky

www.gvm.cz (oficiální webové stránky školy)

4.6 Adresa e- podatelny

Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

4.7 Další elektronické adresy

Seznam zaměstnanců Gymnázia Velké Meziříčí

4.8 Další identifikátory

ID datové schránky: 5artrju
ID profilu zadavatele: 365757
IZO: 102 943 508

5. Přímé platby lze poukázat

Číslo účtu: 107-5011550297
Kód banky: 0100
IBAN: CZ20 0100 0001 0750 1155 0297
SWIFT (BIC): KOMBCZPPXXX

6. IČ

48895393

7. DIČ

CZ48895393

8. Dokumenty

8.1 Seznamy hlavních dokumentů

Zřizovací listina a její dodatky: http://extranet.kr-vysocina.cz/rejstrik-organizaci/detail/42 záložka Dokumenty
Výroční zprávy a plány práce: http://www.gvm.cz/cs/o-studiu/dalsi-dokumenty

8.2 Rozpočet

Rozvaha a výsledovka: http://extranet.kr-vysocina.cz/rejstrik-organizaci/detail/42 záložka Dokumenty

9. Žádost o informace

Vnitřní předpis gymnázia: Pravidla pro poskytování informací

10. Příjem žádostí a dalších podání

Vnitřní předpis gymnázia: Pravidla pro poskytování informací

11. Opravné prostředky

Vnitřní předpis gymnázia: Pravidla pro poskytování informací

12. Formuláře

Přijímací řízení – přihláška k dennímu studiu

13. Popisy postupů – návody pro řešení životních situací

Postup při podání odvolání
Legalizace dokladů o vzdělání vydaných českými základními, středními nebo vyššími odbornými školami v České republice za účelem jejich použití v zahraničí
Potál veřejné správy - životní situace jsou strukturované popisy řešení úkonů ve vztahu k orgánům veřejné moci. Jednotlivé popisy mají přesně danou strukturu, kterou při zveřejnění zadává a za správnost návodu odpovídá vždy uvedený zveřejňující subjekt.

14. Předpisy

14.1 Nejdůležitější používané předpisy

Zákon č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)
Zákon č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím
Zákon č. 101/2000 Sb., o ochraně osobních údajů a o změně některých zákonů
Zákon č. 218/2003 Sb., o odpovědnosti mládeže za protiprávní činy a o soudnictví ve věcech mládeže a o změně některých zákonů (zákon o soudnictví ve věcech mládeže)
Zákon č. 373/2011 Sb., o specifických zdravotních službách
Zákon č. 500/2004 Sb., správní řád
Zákon č. 563/2004 Sb., o pedagogických pracovnících a o změně některých zákonů

14.2 Vydané právní předpisy

Školní řád

15. Úhrady za poskytování informací

Sazebník úhrad za poskytování informací

16. Výroční zpráva podle zákona č. 106/1999 Sb.

Výroční zprávy za jednotlivé roky

17. Povinně zveřejňované informace dle nařízení Evropského parlamentu a Rady (EU) č. 2016/679

pdfInformace o zabezpečení ochrany osobních údajů (435 KB) - GDPR

Zpracovávané osobní informace (datové sady)
– odkaz na rejstřík PO zřizovaných Krajem Vysočina – záložka GDPR

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru