Studentské okénko

Nové číslo HddH (10/2021)

Logo HddH„Rakušané jsou podobní nám, Čechům. Neradi to slyší.“

Popisuje s úsměvem Věrka Podrábská, studentka maturitního ročníku našeho gymnázia z Křižanova. Předešlý půlrok strávila v Rakousku, kde žila u hostitelské rodiny a docházela do místní školy (obě školy studovala zároveň). Na cestu vyrazila koncem ledna, do České republiky se vrátila v polovině července. Své postřehy, zážitky a dojmy líčí v rozhovoru, jehož další úsek si můžete přečíst v části devátého čísla pdfHloubky d (787 KB) a pdfdálky H (1,45 MB).

Všechna vyšlá čísla a další díla najdete na webových stránkách: hloubka.wixsite.com/hddh.

HddH slaví rok! Video, které při této příležitosti vzniklo, můžete zhlédnout zde: youtube.com/watch?v=6ST7hw9xgNo.

Nové číslo HddH

Logo HddHStrofa závěrem

Pavel Dítě

Sbohem,
nikdy se mnou,
navždy ve mně.

Toto a další věci se můžete dočíst a dozvědět v sedmém (speciálně zkráceném) čísle pdfHloubky d (352 KB) a pdfdálky H (162 KB).

Všechna vyšlá čísla a další díla najdete na webových stránkách: https://hloubka.wixsite.com/hddh.

Nové číslo HddH

Logo-dalka-hloubkaCURRICULUM VITAE — Co je pro Vás úspěch?

A: šťastná a zdravá rodina
2: když můžu být hrdý na svá vlastní rozhodnutí
C: dosažení vytyčeného cíle
4: když udělám někoho šťastným

Toto a další věci se můžete dočíst a dozvědět v pátém čísle pdfHloubky d (751 KB) a pdfdálky H (577 KB).

Všechna vyšlá čísla a další díla najdete na webových stránkách: https://hloubka.wixsite.com/hddh.

Ahoj, Snoopy, píšu ti, protože začínám být trochu pesimistický.

Bouda na Zahradě, 21. února 2021

Ahoj, Snoopy,

píšu ti, protože začínám být trochu pesimistický. Venku je sice neustále počasí, že by psa nevyhnal, ale stejně jsme tady všichni připoutaní k svým boudám. Když už se rozhodneme vyvenčit nebo si ulovit něco k jídlu, musíme nosit náhubky. No co si budeme vykládat – náladu mám věčně pod psa.

Chtěl jsem se tě proto zeptat, jak to zvládáš u vás v Americe. Předpokládám, že z kariéry hokejisty, tenisty, skauta, advokáta, astronauta, legionáře a stíhacího esa z první světové války už nejspíš sešlo. Přesto doufám, že alespoň povolání spisovatele a kondora ti stále vychází, vynáší a vyhovuje.

Nemůžu se dočkat, až si od tebe zase něco přečtu. Svými bryskními postřehy mi dokážeš vždycky vykouzlit úsměv na tlamě. Na rozdíl od ostatních hrdinů podobné (věkové) kategorie, kteří jednomu infantilní před očima, ty mi máš stále co sdělit. Proto se na tebe obracím s prosbou a dělám psí oči, abys vydal zase něco trefného jako třeba soubor povídek „Byla to temná a bouřlivá noc“, nebo romány „Vojna a trest“ a „Zločin a mír“. Měl bych totiž zároveň přečíst něco k maturitě, ale spousta textů mi jde proti srsti.

Těším se, až se budeme moct zase očuchat!

Pac a pusu

packa

Vážený doktore Galéne

24. února 2021 ve Velké Bíteši

Vážený doktore Galéne,

obracím se na Vás v této těžké době s naléhavou prosbou o pomoc. Česká země se otřásá v základech a nebezpečný virus se šíří nevídanou rychlostí. Obávám se, že Vy, znamenitý odborník s vynikající pověstí a mnoha zkušenostmi s infekčními chorobami, jste jediný, kdo nám dokáže za této nezáviděníhodné situace pomoci.

Takřka rok se naše republika potýká s nemocí covid-19, která je způsobena koronavirem SARS-CoV-2. Jsem si vědoma skutečnosti, že již existuje několik druhů vakcín, nicméně s těmi jsou pořád nějaké problémy, a proto Vás prosím, zdali byste nám byl ochoten pomoci s vývojem vakcíny nové.

Domnívám se, že díky Vašim zkušenostem to pro Vás nebude těžký úkol. Co se týče Vaší známé podmínky, že léčený pacient se nesmí podílet na válečném zbrojení, ráda bych Vám sdělila, že v dnešní době se jen velice malé procento obyvatelstva podílí na násilí. Vakcína Vámi vyrobená by byla primárně určená pro důchodce či další rizikové skupiny, a až poté, co bychom ochránili tyto obyvatele, by vakcína sloužila i pro ostatní občany země. Nicméně bohatou a vlivnou vrstvu lidí bychom neměli nijak diskriminovat, přeci jen žijeme v době, kdy bychom si měli být alespoň na papíře rovni.

Pakliže vyslyšíte mou prosbu o pomoc, bude Vám vděčný celý národ. Děkuji za odpověď.

S pozdravem a přáním pevného zdraví

Anna Schwarzbachová

 

Úspěch Stojáku v soutěži školních časopisů

Úspěch StojákuV listopadu 2019 měla naše redakce možnost navštívit Mediální den na FSS MU v Brně. Byl pro nás zdrojem inspirace a motivace pro další práci na našem časopisu Stoják. Mimo jiné jsme měli možnost podívat se na vyhlášení soutěže Školní časopis roku. Ta nás natolik zaujala, že jsme se rozhodli zkusit štěstí a do dalšího ročníku se přihlásit.

Více v článku pdfÚspěch Stojáku v soutěži školních časopisů (250 KB)

HddH News

Logo HddHHddHHloubka d a dálka H – projekt, který představuje otevřenou náruč pro všechny umělecké duše. Jedná se o netradiční formát nabízející zveřejnění prací, názorů, myšlenek. Je černobílým slabikářem děl všeho druhu; hledá krásu v jednoduchosti a propojuje lidi. Tvoří síť radostných nápadů.

 

Tento Černobíle laděný projekt nyní rozšiřuje svoje obzory!

 

Webové stránky Hloubky d a dálky H nově nabízí přehled všech ilustrací, které kdy projekt krášlily. Nechybí ani údaje o tom, ke kterému číslu konkrétní obrázek přísluší. Uživatel si tak může vybrat a případně využít některý z nich do svého díla (s uvedením jména autora).

Více informací v článku pdfHddH News (227 KB)

pdfUkázka - 3. číslo Hloubka d

pdfUkázka - 3. číslo dálka H

 

 

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru