Komise českého jazyka a literatury

Časopis Stoják na Multimediálním dni v Brně

Časopis Stoják na Multimediálním dni v BrněV pátek 22. listopadu 2019 se část členů redakce časopisu Stoják vycházejícího ve škole vydala na Multimediální den na Fakultu sociálních studií Masarykovy univerzity v Brně. Hlavní téma letošního 11. ročníku bylo Důvěra a média.

Mohli jsme tedy, mimo jiné, zhlédnout přednášku a diskusi s moderátorem Událostí ČT Martinem Řezníčkem. Dozvěděli jsme se, jaká je novinářská praxe v BBC, jak náročná je práce zpravodaje v USA, jak někteří lidé ohrožují důvěru ostatních v média a umí s nimi manipulovat ...

Více v článku pdfČasopis Stoják na Multimediálním dni v Brně (1 MB)

Výzva a prosba - darování čítanek z nakladatelství Scientia

GVMMilí absolventi nedávní i dávnější,

dovolte mi, abych se na vás obrátila jako předsedkyně předmětové komise českého jazyka v naší škole s prosbou a výzvou.

Jak samozřejmě víte, my češtinářky jsme si oblíbily čítanky z nakladatelství Scientia. Bohužel se již nebude konat žádný dotisk čítanek a poslední existující výtisky v republice naše škola skoupila. Učebnic však stále není dost pro to, abychom je coby vyučující mohli do hodin nosit a studentům půjčovat.

Velice vás tedy prosím, zda byste nám nepotřebné výtisky, které máte doma, nevěnovali. Zájem máme zejména o Literaturu - výbor III (červená barva) a Literaturu – výbor IV (žlutá barva). Moc nám tím pomůžete a budeme moci pracovat i s dalšími generacemi studentů s osvědčenými texty.

Za PK ČJ GVM děkuje

Dagmar Handová

Akce předmětové komise českého jazyka v září

Od prvních zářijových dnů se výuka českého jazyka a literatury rozběhla naplno. Přesto jsme využili slunných dnů a podnikli se studenty několik vycházek a exkurzí.

V první polovině září žáci 2. A a 3. A absolvovali vlastivědnou a historickou procházku po Velkém Meziříčí. Cílem bylo přiblížit jak místním, tak dojíždějícím studentům dějiny Velkého Meziříčí a významné objekty v centru města.

Více v článku pdfAkce předmětové komise českého jazyka v září (501 KB)

Kurz rozvoje čtenářské gramotnosti

dum-hasekNa konci srpna se tři členky předmětové komise českého jazyka zúčastnily kurzu rozvoje čtenářské gramotnosti studentů financovaného z tzv. šablon.

V Lipnici nad Sázavou se během tří dnů nejen školilo, ale také se vyměňovaly zkušenosti mezi pedagogy.

Více v článku pdfKurz rozvoje čtenářské gramotnosti (541 KB)

Po stopách Karla Havlíčka Borovského

Exkurze v H. BroděZatímco někteří studenti tříd 5. A, 6. A a 2. C vyrazili na týden za zážitky do Anglie, jejich zbývající spolužáci se ve čtvrtek 7. 9. vydali na exkurzi po Vysočině tematicky inspirovanou osudy a dílem Karla Havlíčka Borovského a životem našich předků ve zmíněném regionu.

První zastávkou se stal dům Havlíčkovy rodiny na náměstí v Německém, dnešním Havlíčkově Brodě, jehož část slouží jako muzeum věnované právě tomuto novináři, politikovi a spisovateli.

Více informací naleznete v článku pdfPo stopách Karla Havlíčka Borovského (365 KB).

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru