Komise tělesné výchovy

Studentky z našeho gymnázia s přehledem ovládly atletický čtyřboj

Atletický čtyřbojDne 28. 5. 2024 se konalo okresní kolo Atletického čtyřboje v kategorii starších žákyň. Naši školu reprezentovalo družstvo v následujícím složení: Karolína Blaťáková, Lenka Dobrovolná, Eliška Komínková, Bára Šteflová a Bára Rösslerová.  

V kategorii jednotlivců naše sportovkyně obsadily první i druhé místo. Na prvním místě byla Karolína Blaťáková s rekordním počtem bodu 2171. Na druhém místě byla Lenka Dobrovolná s počtem bodů 1960.

V kategorii družstev naše dívky s přehledem vybojovaly 1. místo, s počtem bodů 7168. Druhé místo obsadila škola ZŠ Komenského Žďár n. S. (6225 b.) a třetí místo obsadilo Gymnázium Bystřice n. P. (6167 b.) Tohoto okresního kola se zúčastnilo celkem osm družstev, takže konkurence byla opravdu velká. Díky tomu, že se okresní kolo vyhrálo, dívky rovnou postupují do krajského finále.

Atletický čtyřboj

Atletický čtyřboj

,,Sport musí bavit. Volného času mi moc nezbývá,” říká hokejista Šimon Katolický

Český mladík Šimon Katolický se raduje z gólu na mládežnické olympiáděŠimon Katolický, žák kvarty velkomeziříčského gymnázia a útočník HC Dukla Jihlava, momentálně patří mezi nejtalentovanější hokejisty v kategorii U16. Pozornost na sebe strhl zejména v této sportovní sezóně jak dorostenecké a juniorské extralize, tak v reprezentačních zápasech ve Švýcarsku, Finsku a zejména pak na zimní olympiádě mládeže v Jižní Koreji. Ve všech reprezentačních kláních přispěl svými góly a asistencemi k vynikajícím výsledkům českého týmu, z olympiády si pak se svými spoluhráči odvezl stříbrnou medaili. V extralize patří mezi nejproduktivnější hráče vůbec, a to se často utkává se soupeři staršími, než je on sám!

pdfRozhovor se Šimon naleznete v přiloženém souboru (4,19 MB).

Další úspěch stolních tenistů

Naši reprezentanti (Honza Ráček, Matěj Mička, David Obořil)V úterý 5. 3. 2024 jsme se zúčastnili okresního kola ve stolním tenisu ZŠ ve složení: David Obořil, Matěj Mička a Honza Ráček.

Do turnaje se přihlásilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. Ve skupině jsme po třech výhrách a jedné porážce obsadili druhé místo. V semifinále jsme narazili na vítěze druhé skupiny ZŠ Polničku a po vítězství 4:1 na hry postoupili do finále, ve kterém jsme měli možnost oplatit jedinou porážku ze základní skupiny hráčům z Gymnázia Žďár n. S.

Přes zlepšený výkon oproti vzájemnému zápasu ve skupině se nám nedařilo v koncovce jednotlivých setů, nakonec jsme tedy prohráli 4:1 na hry. Za celkové druhé místo v okresním kole klukům gratuluji a zároveň děkuji za vzornou reprezentaci školy.

Zdeněk Mucha

Za sněhem na Hochkar

Za sněhem na HochkarV pátek 1. 3. 2024 v brzkých ranních hodinách vyrazilo 53 studentů z vyššího gymnázia do rakouského lyžařského střediska Hochkar. Skiareál nabízí 20 km sjezdových tratí v nadmořské výšce 1 380 až 1 800 m. V Alpách sice již také panuje jarní počasí, nicméně na sjezdovkách stále leží 50 až 70 cm sněhu.

Na místo jsme dorazili v 8:30. Po převlečení do lyžařské výzbroje a zakoupení skipasů jsme vyrazili lanovkou vzhůru lyžařským zážitkům. I přes deštivé počasí v odpoledních hodinách se studenti nenechali odradit a lyžovali do 16 hodin, kdy končil provoz lanovek. Domů jsme se vrátili v pozdních večerních hodinách.

Celkově byl lyžařský výjezd pro všechny zúčastněné velkým zážitkem. Proto doufáme, že tuto akci budeme moci zopakovat i příští školní rok.

Za předmětovou komisi TV Zdeněk Mucha

Před odjezdem domů

Lyžařský výcvik 2024, Karlov pod Pradědem

LVK-1rocnik-1V termínu 14. až 19. ledna letošního roku se třídy 5. A a 1. C účastnily lyžařského výcviku v Karlově pod Pradědem. Doprovod tvořili páni učitelé a paní učitelky Lukáš Dočkal, Zdeněk Mucha, Marcela Zralá, Lenka Muchová a Jana Taylor.

Po příjezdu na penzion a po rozdělení na pokoje se asi každý účastník právem dostal do doslova „horalské nálady“. Stačil pohled z okna na zasněžené svahy a každý z nás pocítil chuť skočit na lyže a vydat se zdolat první svah. A také tomu tak brzy bylo. Za celý lyžařský kurz jsme se na sjezdovky vydali celkem šestkrát a jednou na volné jízdy při večerním lyžování. Naším rajonem se stala Ski Aréna Karlov, vzdálená přes silnici od hotelu, kde jsme byli ubytováni. Na svahu jsme se všichni dostatečně vyřádili, ale pozadu jsme nezůstali ani s běžeckým lyžováním. První výstup na Praděd nebyl vůbec jednoduchý a poplácejme se po ramenech, byli jsme opravdu dobří. Slovy pana učitele Dočkala: „Ta euforie nahoře byla fakt vidět. Až vás obsluha musela klidnit.“ Na běžkách jsme si dali do těla celkem dvakrát. Každý den byl zakončený večeří a volným časem na pokojích. Ani tam rozhodně nebyla nuda. Byla to doba, kdy jsme scelovali naše party a navazovali jsme nová přátelství napříč třídami. Aktivní výcvik jsme zakončili společným večerem s kapelou Kentaur, kdy jsme měli možnost si zatančit, zazpívat, popovídat a shrnout zážitky z celého uplynulého lyžáku. Společně s námi se určitě vyřádili i páni učitelé a paní učitelky, kteří mají dozajista spoustu zážitků, na které ani oni nezapomenou.

S poděkováním za uplynulý čas na horách třídy 5. A a 1. C.

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2. A

LVK 2. AV letošním roce jsme se celá třída 2. A zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu. Všichni jsme se sešli u gymnázia a s lyžemi a snowboardy nastoupili do autobusu směr Fajtův kopec. První den jsme se rozřadili do skupin a začalo se s nácvikem. Také snowboardisté se seznamovali se snowboardy. Pády byly tvrdé, i když sníh byl jako peřinka. Poté následovaly další tři dny na Fajtově kopci plné zábavy. Poslední den nás čekala odměna v podobě skiareálu Harusův kopec (Harusák) v Novém Městě na Moravě. Tam jsme mohli volnými jízdami zdokonalovat své lyžařské umění. Nejzábavnější byly cesty na lanovce a zpáteční cesta autobusem. LVK jsme si užili a celou třídu stmelil. Ale vše jednou končí, a tak jsme museli znovu zasednout do lavic.                                                                         

                                                                                                                                                             Anna Tučková, 2. A

LVK 2. A

LVK 2. A

Žák GVM na olympijských hrách v Jižní Koreji

Olympijské hry mládeže v Jižní KorejiNáš spolužák Šimon Katolický reprezentuje Českou republiku v ledním hokeji kategorie U16 na zimních olympijských hrách mládeže v Jižní Koreji.

Nejdříve se český výběr utkal v přátelském zápase proti Koreji, který suverénně vyhrál 8:1. Šimon v tomto zápase dal jeden gól. V neděli mladá reprezentace změřila své síly se Slovenskem, kde Šimon skóroval dvěma góly, a tím přispěl k výhře 3:2. V pondělí čeští hokejisté hráli proti USA, kdy po skvělém obratu otočili zápas z 1:4 na 5:5 a následně vyhráli na nájezdy. Šimon zde dal dva góly a prosadil se i v nájezdech.

Dnes 30. 1. kluci odehráli semifinále proti Finsku, které jednoznačně vyhráli 3:1. Zítra 31. 1. se hokejisté utkají díky svým skvělým výsledkům ve finále proti vítězi druhého semifinále, kde hraje Kanada proti USA. Finále se hraje ve 12:00 českého času a můžete jej sledovat na odkaze přiloženém níže.

Šimonovi držíme palce a přejeme mu i celému týmu hodně štěstí a sil do finále.

4. A

https://olympics.com/en/gangwon-2024/live-stream

Jak jsme vyloupili Žďár…

Naši reprezentantiV úterý 12. 12. 2023 jsme se zúčastnili okresního kola ve stolním tenisu smíšených družstev v kategorii SŠ. Do turnaje se přihlásilo 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, kde hrál každý s každým na čtyři vítězná utkání. Naše družstvo ve složení Štěpán Holub, Aleš Chylík, David Pacal, Alžběta Pávková, Kateřina Palasová a Klára Lipová bylo nalosováno do čtyřčlenné skupiny A, kde jsme postupně zvítězili ve všech utkáních a z prvního místa postoupili do semifinále. V semifinálových hrách proti SZŠ a VOŠZ Žďár n. S. nezaváhal ani jeden z našich reprezentantů a po vítězství 4:0 na hry jsme se dostali do finále. Finálové zápasy proti Gymnáziu Žďár n. S. byly podstatně napínavější. K vidění byly velmi zajímavé výměny, kde naši hráči a hráčky díky kvalitní a soustředěné hře dokráčeli k vítězství 4:2 a mohli slavit celkové vítězství v turnaji.

Všem členům týmu děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Kapitán Štěpán Holub přebírá diplom za první místo

Druhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje Vysočina

Druhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje VysočinaDne 24. 11. 2023 se vybrané dívky z vyššího gymnázia zúčastnily turnaje v házené, který se konal v Havlíčkově Brodě. Kromě naší školy se do turnaje zapojila další tří střední školy: Gymnázium Havlíčkův Brod, SPŠS Havlíčkův Brod a v neposlední řadě i OA a HŠ Havlíčkův Brod. Je všeobecně známo, že město Havlíčkův Brod má dlouholetou tradici házené. Tomu také odpovídala úroveň hry. Často se jednalo o vyrovnaná utkání, kde nakonec rozhodly individuální hráčské dovednosti, kterých bylo k vidění nespočet. Naše dívky porazily SPŠS Havlíčkův Brod i OA a HŠ Havlíčkův Brod. Nejtěžší zápas byl proti Gymnáziu Havlíčkův Brod, kde nastoupil kompletní tým TJ Jiskry Havlíčkův Brod. Naše dívky bojovaly do posledních vteřin. Nakonec nás však soupeř porazil, hlavně díky přesnosti v zakončení střel na bránu. Z tohoto turnaje si naše dívky odnášejí pohár a diplom za druhé místo v Kraji Vysočina. Moc dívkám děkuji za krásnou hru a za kvalitní předvedený výkon.

 Anna Vodná

Druhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje VysočinaDruhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje Vysočina

 

Stříbrné medaile z okresního kola v basketbalu SŠ

Studentky GVM - okresní kolo v basketbalu SŠDne 1. 11. 2023 se dívky z vyššího gymnázia zúčastnily okresního kola v basketbalu SŠ, které se konalo ve Žďáře nad Sázavou. Naše dívky porovnaly síly s družstvy z Biskupského gymnázia ze Žďáru na Sázavou, se Zdravotní školou taktéž ze Žďáru nad Sázavou a s Gymnáziem z Bystřice nad Pernštejnem. Dle rozlosování jsme se v prvním zápase utkaly s bystřickými gymnazistkami. Doslova do posledních vteřin nebylo rozhodnuto o vítězi. Avšak nakonec o jeden jediný bod zvítězilo družstvo z Bystřice. Jednalo se vlastně o takové předčasné finále. Ostatní družstva ze Žďáru naše dívky s přehledem porazily vysokým rozdílem. Z turnaje si dívky odnášejí pohár a medaile za druhé místo. Moc dívkám děkuji za zodpovědnou reprezentaci školy, postup do krajského kola byl opravdu na dosah.

Okresní kolo v basketbalu SŠ

Okresní kolo v basketbalu SŠ

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru