Komise tělesné výchovy

Lyžařský výcvikový kurz 6. A a 2. C

LVK-2c-2022Ráno, v neděli 6. 2. 2022, jsme se obtěžkáni našimi objemnými zavazadly sešli u gymnázia. Po úspěšném absolvování antigenních testů nám nic nebránilo vydat se vstříc novému dobrodružství. Dlouhá cesta ubíhala rychle a my jsme zanedlouho spatřili zasněženou krajinu Jeseníků. Naše dva plné autobusy zastavily nedaleko penzionu Zámeček v Karlově pod Pradědem. Ubytovali jsme se a byli jsme rozděleni do skupin podle našeho lyžařského nadání. Odpoledne už tamější sjezdovky poprvé zažily náš sjezdařský talent. Celý den byl zakončený videem o správném chování na svahu a obsluze běžek.

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz 6. A a 2. C (327 KB)

Lyžařský kurz 5. A a 1. C v Karlově pod Pradědem

Lyžařský kurz 5. A a 1. C v Karlově pod PradědemV neděli 16. 1. 2022 jsme se sešli u školy na parkovišti, abychom vyrazili do Karlova pod Pradědem, kde se měl konat náš LVK.

Hned po příjezdu jsme si rozebrali zavazadla a vydali se ubytovat, poté byla večeře. Po jídle jsme si ještě pustili video o správném chování na svahu, rozdělili jsme se do skupin podle našich lyžařských schopností a potom...

... více v článku pdfLyžařský kurz 5. A a 1. C v Karlově pod Pradědem.

Lyžařský kurz 2. A a 3. A na Fajtově kopci

Lyžařský kurz 2. A a 3. A na Fajtově kopci, 2022Ve dnech 3. až 7. ledna 2022 proběhl lyžařský kurz tříd 2. A a 3. A za účasti 54 žáků. Žáci byli rozděleni do čtyř lyžařských skupin a jedné skupiny snowboardistů. Od pondělí do čtvrtka jsme lyžovali na Fajtově kopci. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, nicméně hlavní svah byl vždy výborně připraven pro nácvik a zdokonalování základní i pokročilé lyžařské techniky. V pátek jsme vyjeli do Nového Města na Moravě na „Harusák“, kde si žáci vyzkoušeli nejen nový svah a sedačkovou lanovku, ale i lyžování v pravém zimním počasí.

 

Zdeněk Mucha

 

Sportovní den na GVM 2021

Sportovní den na GVM (6/2021).Dne 29. června 2021 se za velmi příjemného počasí konal v areálu naší školy již tradiční sportovní den. I tento rok byla jeho součástí charitativní sbírka, prostřednictvím které jsme podpořili projekt SOS Morava zaštítěný organizací Člověk v tísni. Vedení Studentské rady GVM vybralo od žáků a pedagogů celkovou částku 13 187 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli!

V průběhu sportovního dne si mohli studenti alespoň částečně kompenzovat nedostatek pohybu v distanční výuce.

Více v článku pdfSportovní den na GVM (185 KB).

Žákyně GVM Sára Strnadová je mistryní světa ve snowboardcrossu

Instagram @sarastrnadovaSrdečně blahopřejeme naší žákyni Sáře Strnadové k zisku titulu juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu, který získala na světovém šampionátu v Krasnojarsku a pokračuje tak v úspěších „svého vzoru" Evy Samkové.

Tělesná výchova

Odpoledne otevřených dveří 2022

Základní informace

  • Výuka předmětu probíhá v tělocvičně, v posilovně a na venkovním hřišti.
  • Výuka probíhá většinou odděleně pro chlapce a dívky.
  • Studenti rozvíjejí své schopnosti a dovednosti v atletických disciplínách, míčových a pohybových hrách, přípravných, kondičních, koordinačních, tvořivých, estetických cvičeních a gymnastice.
  • Sportovní kurzy – lyžařský (snowboard, sjezd, běžky), sportovně-cyklistický (cyklistika, orientační běh, míčové hry, ...)
  • Různé sportovní soutěže.
  • Každoroční Sportovní den s charitativní akcí Běh pro Afriku.

pptxPodrobnější informace o předmětu v prezentaci (pdfPDf formát)

Učební plány předmětů

On-line přenos - středa 2. února 2022 od 15.00 do 15.30 hodin - na Vaše dotazy týkající se sportovně-turistického kurzu, lyžařského kurzu, sportovních soutěží a zeměpisu odpovídá Zdeněk Mucha

Víceúčelové hřiště za budovou gymnáziaZískané medaile a poháryDružstvo atletů na GVMCyklokurzLyžování na Fajtově kopciLyžařský výcvikový kurz na PraděduTělocvična GVM při odpolednu otevřených dveříLyžařské závodění na Fajtově kopci 

 

 

 

Sportovní kurz 2020

Sportovní kurz 2020Hned první týden v září patřil sportovnímu/cyklistickému kurzu. Přestože však školní rok začal až v úterý, my se na kurz tak těšili, že jsme vyrazili již v pondělí 31. srpna. Toho dne jsme se všichni vzbudili plní elánu, který z nás však brzy opršel. Přesto jsme se většinou v dobré, či alespoň akceptovatelné náladě shromáždili na školním dvoře, po krátkém úvodu se rozdělili do čtyř skupin a vyrazili do rekreačního střediska Záseka. Přijeli jsme téměř k obědu, ale předtím jsme se stihli ještě ubytovat. Odpoledne jsme si zaběhli cvičný orientační běh a vyzkoušeli si střelbu vzduchovkou.

Více v článku pdfSportovní kurz 2020 (197 KB).

Lyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. C

Lyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. CVe dnech 19.–24. 2. 2020 se naše třída 5. A a třída 1. C účastnily lyžařského výcvikového kurzu v Karlově pod Pradědem. Vyjížděli jsme v neděli ráno a hned odpoledne jsme začali s výcvikem. Rozřadili jsme se do pěti týmů podle naší (ne)schopnosti.

Druhý den odpoledne jsme šli vyzkoušet běžky. Na to jsme byli rozděleni jen do dvou skupin – na pokročilé, kteří si udělali výlet na Alfrédku, zatímco začátečníci trénovali na louce za penzionem.

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. C (1,14 MB)

Středoškolský atletický pohár

Středoškolský atletický pohárDne 26. 9. 2019 se družstvo dívek z GVM zúčastnilo krajského kola Středoškolského atletického poháru v Jihlavě. Účast si dívky vybojovaly v okresním kole v Novém Městě na Moravě, kde s celkovým počtem bodu 7150 suverénně vyhrály. Úroveň atletů v krajském kole byla o poznání větší, ale naše děvčata si s tím dokázala skvěle poradit. V konkurenci 5 středních škol z Kraje Vysočina se děvčata umístila na vynikajícím 2. místě s celkovým počtem bodů 7515, což je výrazné bodové zlepšení oproti okresnímu kolu.

Více v článku pdfStředoškolský atletický pohár (671 KB)

Sportovní kurz

Účastníci sportovního kurzu 2019Letošní sportovní kurz, kterého se zúčastnily třídy 7. A a 3. C, proběhl ve dnech 10. až 14. 6. 2019.

V pondělí 9. 6. jsme již rozděleni na skupiny vyjeli směrem Rekreační středisko Záseka. Tam na nás čekal osvěžující bazén, ubytování a oběd. Odpoledne jsme strávili orientační procházkou a v prachu nohejbalových a volejbalových bojišť, na nichž se během týdne odehrálo mnoho úporných a napínavých bitev.

Více v článku pdfSportovní kurz (753 KB).

 

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru