Komise tělesné výchovy

Lyžařský výcvik 2024, Karlov pod Pradědem

LVK-1rocnik-1V termínu 14. až 19. ledna letošního roku se třídy 5. A a 1. C účastnily lyžařského výcviku v Karlově pod Pradědem. Doprovod tvořili páni učitelé a paní učitelky Lukáš Dočkal, Zdeněk Mucha, Marcela Zralá, Lenka Muchová a Jana Taylor.

Po příjezdu na penzion a po rozdělení na pokoje se asi každý účastník právem dostal do doslova „horalské nálady“. Stačil pohled z okna na zasněžené svahy a každý z nás pocítil chuť skočit na lyže a vydat se zdolat první svah. A také tomu tak brzy bylo. Za celý lyžařský kurz jsme se na sjezdovky vydali celkem šestkrát a jednou na volné jízdy při večerním lyžování. Naším rajonem se stala Ski Aréna Karlov, vzdálená přes silnici od hotelu, kde jsme byli ubytováni. Na svahu jsme se všichni dostatečně vyřádili, ale pozadu jsme nezůstali ani s běžeckým lyžováním. První výstup na Praděd nebyl vůbec jednoduchý a poplácejme se po ramenech, byli jsme opravdu dobří. Slovy pana učitele Dočkala: „Ta euforie nahoře byla fakt vidět. Až vás obsluha musela klidnit.“ Na běžkách jsme si dali do těla celkem dvakrát. Každý den byl zakončený večeří a volným časem na pokojích. Ani tam rozhodně nebyla nuda. Byla to doba, kdy jsme scelovali naše party a navazovali jsme nová přátelství napříč třídami. Aktivní výcvik jsme zakončili společným večerem s kapelou Kentaur, kdy jsme měli možnost si zatančit, zazpívat, popovídat a shrnout zážitky z celého uplynulého lyžáku. Společně s námi se určitě vyřádili i páni učitelé a paní učitelky, kteří mají dozajista spoustu zážitků, na které ani oni nezapomenou.

S poděkováním za uplynulý čas na horách třídy 5. A a 1. C.

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2024, Karlov pod Pradědem

LVK 2. A

LVK 2. AV letošním roce jsme se celá třída 2. A zúčastnili lyžařského výcvikového kurzu. Všichni jsme se sešli u gymnázia a s lyžemi a snowboardy nastoupili do autobusu směr Fajtův kopec. První den jsme se rozřadili do skupin a začalo se s nácvikem. Také snowboardisté se seznamovali se snowboardy. Pády byly tvrdé, i když sníh byl jako peřinka. Poté následovaly další tři dny na Fajtově kopci plné zábavy. Poslední den nás čekala odměna v podobě skiareálu Harusův kopec (Harusák) v Novém Městě na Moravě. Tam jsme mohli volnými jízdami zdokonalovat své lyžařské umění. Nejzábavnější byly cesty na lanovce a zpáteční cesta autobusem. LVK jsme si užili a celou třídu stmelil. Ale vše jednou končí, a tak jsme museli znovu zasednout do lavic.                                                                         

                                                                                                                                                             Anna Tučková, 2. A

LVK 2. A

LVK 2. A

Žák GVM na olympijských hrách v Jižní Koreji

Olympijské hry mládeže v Jižní KorejiNáš spolužák Šimon Katolický reprezentuje Českou republiku v ledním hokeji kategorie U16 na zimních olympijských hrách mládeže v Jižní Koreji.

Nejdříve se český výběr utkal v přátelském zápase proti Koreji, který suverénně vyhrál 8:1. Šimon v tomto zápase dal jeden gól. V neděli mladá reprezentace změřila své síly se Slovenskem, kde Šimon skóroval dvěma góly, a tím přispěl k výhře 3:2. V pondělí čeští hokejisté hráli proti USA, kdy po skvělém obratu otočili zápas z 1:4 na 5:5 a následně vyhráli na nájezdy. Šimon zde dal dva góly a prosadil se i v nájezdech.

Dnes 30. 1. kluci odehráli semifinále proti Finsku, které jednoznačně vyhráli 3:1. Zítra 31. 1. se hokejisté utkají díky svým skvělým výsledkům ve finále proti vítězi druhého semifinále, kde hraje Kanada proti USA. Finále se hraje ve 12:00 českého času a můžete jej sledovat na odkaze přiloženém níže.

Šimonovi držíme palce a přejeme mu i celému týmu hodně štěstí a sil do finále.

4. A

https://olympics.com/en/gangwon-2024/live-stream

Jak jsme vyloupili Žďár…

Naši reprezentantiV úterý 12. 12. 2023 jsme se zúčastnili okresního kola ve stolním tenisu smíšených družstev v kategorii SŠ. Do turnaje se přihlásilo 9 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin, kde hrál každý s každým na čtyři vítězná utkání. Naše družstvo ve složení Štěpán Holub, Aleš Chylík, David Pacal, Alžběta Pávková, Kateřina Palasová a Klára Lipová bylo nalosováno do čtyřčlenné skupiny A, kde jsme postupně zvítězili ve všech utkáních a z prvního místa postoupili do semifinále. V semifinálových hrách proti SZŠ a VOŠZ Žďár n. S. nezaváhal ani jeden z našich reprezentantů a po vítězství 4:0 na hry jsme se dostali do finále. Finálové zápasy proti Gymnáziu Žďár n. S. byly podstatně napínavější. K vidění byly velmi zajímavé výměny, kde naši hráči a hráčky díky kvalitní a soustředěné hře dokráčeli k vítězství 4:2 a mohli slavit celkové vítězství v turnaji.

Všem členům týmu děkujeme za vzornou reprezentaci školy!

Kapitán Štěpán Holub přebírá diplom za první místo

Druhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje Vysočina

Druhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje VysočinaDne 24. 11. 2023 se vybrané dívky z vyššího gymnázia zúčastnily turnaje v házené, který se konal v Havlíčkově Brodě. Kromě naší školy se do turnaje zapojila další tří střední školy: Gymnázium Havlíčkův Brod, SPŠS Havlíčkův Brod a v neposlední řadě i OA a HŠ Havlíčkův Brod. Je všeobecně známo, že město Havlíčkův Brod má dlouholetou tradici házené. Tomu také odpovídala úroveň hry. Často se jednalo o vyrovnaná utkání, kde nakonec rozhodly individuální hráčské dovednosti, kterých bylo k vidění nespočet. Naše dívky porazily SPŠS Havlíčkův Brod i OA a HŠ Havlíčkův Brod. Nejtěžší zápas byl proti Gymnáziu Havlíčkův Brod, kde nastoupil kompletní tým TJ Jiskry Havlíčkův Brod. Naše dívky bojovaly do posledních vteřin. Nakonec nás však soupeř porazil, hlavně díky přesnosti v zakončení střel na bránu. Z tohoto turnaje si naše dívky odnášejí pohár a diplom za druhé místo v Kraji Vysočina. Moc dívkám děkuji za krásnou hru a za kvalitní předvedený výkon.

 Anna Vodná

Druhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje VysočinaDruhé místo na turnaji středních škol v házené Kraje Vysočina

 

Stříbrné medaile z okresního kola v basketbalu SŠ

Studentky GVM - okresní kolo v basketbalu SŠDne 1. 11. 2023 se dívky z vyššího gymnázia zúčastnily okresního kola v basketbalu SŠ, které se konalo ve Žďáře nad Sázavou. Naše dívky porovnaly síly s družstvy z Biskupského gymnázia ze Žďáru na Sázavou, se Zdravotní školou taktéž ze Žďáru nad Sázavou a s Gymnáziem z Bystřice nad Pernštejnem. Dle rozlosování jsme se v prvním zápase utkaly s bystřickými gymnazistkami. Doslova do posledních vteřin nebylo rozhodnuto o vítězi. Avšak nakonec o jeden jediný bod zvítězilo družstvo z Bystřice. Jednalo se vlastně o takové předčasné finále. Ostatní družstva ze Žďáru naše dívky s přehledem porazily vysokým rozdílem. Z turnaje si dívky odnášejí pohár a medaile za druhé místo. Moc dívkám děkuji za zodpovědnou reprezentaci školy, postup do krajského kola byl opravdu na dosah.

Okresní kolo v basketbalu SŠ

Okresní kolo v basketbalu SŠ

Okresní kolo ve volejbalu SŠ

volejbal-SS-gvm-2023Dne 18. 10. 2023 se konalo ve Žďáru nad Sázavou okresní kolo SŠ ve volejbalu. Turnaje se zúčastnilo 8 týmů z celého okresu. Družstva byla rozlosována do skupin A a B.  Naši studenti obsadili po vyrovnaných soubojích druhé místo ve skupině A a postoupili do další fáze turnaje, kde se o celkové třetí místo utkali s Hotelovou školou Světlá. V dramatickém třísetovém souboji podali kluci nadstandardní výkon a v turnaji obsadili celkově krásné 3. místo. Výsledky turnaje najdete v xlspříloze (49,5 KB).

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy.

Okresní kolo v přespolním běhu

Dívky na startu4. října 2023 se ve Žďáru nad Sázavou uskutečnilo okresní kolo v přespolním běhu pro žáky ZŠ a SŠ. Ačkoliv se naši běžci neumístili na medailových pozicích, na trati nic nevypustili a do poslední chvíle bojovali o co nejlepší umístění. Nejlepšího výsledku dosáhlo družstvo dívek III. kategorie, které skočilo na 8. příčce.

Závodníkům děkujeme za reprezentaci školy.

Nástup družstev

Chlapci na startu

Okresní finále ve fotbale SŠ

Tým GVMPo vítězství v okrskovém kole ve fotbale SŠ postoupili naši fotbalisté do okresního finále, které se konalo dne 3. 10. 2023. Turnaje se zúčastnilo 5 týmů a hrálo se systémem každý s každým. Všechna utkání byla velmi vyrovnaná. Tentokrát se ale našim hráčům nedařilo v koncovce, a tak po jedné výhře a třech porážkách obsadili konečné 4. místo.

Všem hráčům děkujeme za reprezentaci školy.

Sportovní den na GVM s charitativní sbírkou

Úvodní nástupŠkolní rok 2022/2023 se pomalu blíží ke konci a spolu s ním se na naší škole konal ve čtvrtek 29. června tradiční sportovní den. Sportovní dopoledne začalo dobročinným Během pro Afriku ve spolupráci s Člověkem v tísni, kdy se na start závodu postavila drtivá většina studentů i učitelů.

Z vybraných peněz byly zakoupeny darovací certifikáty 4krát veselá koza, 2krát kudrnatá ovce (zipcertifikaty.zip).

Poté následovala sportovní klání ve fotbalu, softbalu, volejbalu, vybíjené, pétanque, šachu a discgolfu. Z dalších aktivit si studenti mohli vybrat vyjížďku na kolečkových bruslích nebo procházku v okolí Velkého Meziříčí.

Sportovní den naplnil svá očekávání. Příjemnou zábavu, radost ze získaných bodů, vstřelených gólů, a hlavně spoustu zážitků se spoluhráči a kamarády, na které mohou studenti o prázdninách vzpomínat.

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru