Komise tělesné výchovy

Sportovně-cyklistický kurz Záseka 2022

Sportovně-cyklistický kurz Záseka 2022V předposledním červnovém týdnu jsme jako třeťáci vyrazili na každoroční sportovně-cyklistický kurz. V pondělí jsme se (skoro) všichni sešli u gymnázia a odtud po skupinách vyrazili směrem k RS Záseka. Po vybalení a trochu složitém rozdělování pokojů či chatek jsme si odpoledne zkoušeli náš cvičný orientační běh. Na konci dne jsme se učili, jak opravit lehce rozbité kolo či nasadit spadený řetěz a poslechli si povídání o údržbě kola. Následující den nás čekal, již naostro, orientační běh, ze kterého se nakonec všichni v pořádku vrátili a odpoledne jsme se projeli na kolech, opět po skupinách. Ve středu jsme zůstali celý den v okolí střediska, zkusili jsme si MTBO – orientační běh na kolech a také jsme zkoušeli střílet ze vzduchovky, při čemž též (skoro) nikdo nebyl zraněn. Poslední den kurzu nás čekal triatlon, který se skládal z jízdy na kole, běhu a plavání. Vše jsme zakončili kratší projížďkou na kole a večer táborákem. Domů jsme se vrátili všichni docela v pořádku, i když přece jen trochu unavení.

7. A, 3. C, Lukáš Dočkal

Sportovní den a charitativní sbírka na GVM 2022

Úvodní nástupKoncem školního roku se na naší škole koná již tradiční sportovní den. Nejinak tomu bylo i letos. Dne 29. června studenti zahájili sportovní den charitativním během organizovaným studentskou radou.

Z vybraných peněz byly zakoupeny darovací certifikáty pdfoslík s povozem (622 KB), pdfbioplynárna (702 KB), pdfpumpa na čistou a zdravou vodu (801 KB) a pdfmotyka a rýč (515 KB).

Poté následovaly sportovní aktivity pod vedením jednotlivých vyučujících. K vidění byly velmi zajímavé výkony, ať už to bylo ve fotbalu, softbalu, volejbalu, vybíjené, pétanque, šachu, nebo discgolfu. Někteří studenti využili možnosti vyjížďky na kolečkových bruslích či procházky do blízkého okolí.

Díky soutěžení v duchu fair play, velké chuti studentů poměřit své síly se studenty z ostatních tříd a příjemnému počasí se sportovní den vydařil. Všichni si ho užili a příjemně se naladili na letní prázdniny :-).

Lyžařský výcvikový kurz 6. A a 2. C

LVK-2c-2022Ráno, v neděli 6. 2. 2022, jsme se obtěžkáni našimi objemnými zavazadly sešli u gymnázia. Po úspěšném absolvování antigenních testů nám nic nebránilo vydat se vstříc novému dobrodružství. Dlouhá cesta ubíhala rychle a my jsme zanedlouho spatřili zasněženou krajinu Jeseníků. Naše dva plné autobusy zastavily nedaleko penzionu Zámeček v Karlově pod Pradědem. Ubytovali jsme se a byli jsme rozděleni do skupin podle našeho lyžařského nadání. Odpoledne už tamější sjezdovky poprvé zažily náš sjezdařský talent. Celý den byl zakončený videem o správném chování na svahu a obsluze běžek.

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz 6. A a 2. C (327 KB)

Lyžařský kurz 5. A a 1. C v Karlově pod Pradědem

Lyžařský kurz 5. A a 1. C v Karlově pod PradědemV neděli 16. 1. 2022 jsme se sešli u školy na parkovišti, abychom vyrazili do Karlova pod Pradědem, kde se měl konat náš LVK.

Hned po příjezdu jsme si rozebrali zavazadla a vydali se ubytovat, poté byla večeře. Po jídle jsme si ještě pustili video o správném chování na svahu, rozdělili jsme se do skupin podle našich lyžařských schopností a potom...

... více v článku pdfLyžařský kurz 5. A a 1. C v Karlově pod Pradědem.

Lyžařský kurz 2. A a 3. A na Fajtově kopci

Lyžařský kurz 2. A a 3. A na Fajtově kopci, 2022Ve dnech 3. až 7. ledna 2022 proběhl lyžařský kurz tříd 2. A a 3. A za účasti 54 žáků. Žáci byli rozděleni do čtyř lyžařských skupin a jedné skupiny snowboardistů. Od pondělí do čtvrtka jsme lyžovali na Fajtově kopci. Sněhové podmínky sice nebyly ideální, nicméně hlavní svah byl vždy výborně připraven pro nácvik a zdokonalování základní i pokročilé lyžařské techniky. V pátek jsme vyjeli do Nového Města na Moravě na „Harusák“, kde si žáci vyzkoušeli nejen nový svah a sedačkovou lanovku, ale i lyžování v pravém zimním počasí.

 

Zdeněk Mucha

 

Sportovní den na GVM 2021

Sportovní den na GVM (6/2021).Dne 29. června 2021 se za velmi příjemného počasí konal v areálu naší školy již tradiční sportovní den. I tento rok byla jeho součástí charitativní sbírka, prostřednictvím které jsme podpořili projekt SOS Morava zaštítěný organizací Člověk v tísni. Vedení Studentské rady GVM vybralo od žáků a pedagogů celkovou částku 13 187 Kč. Děkujeme všem, kteří přispěli!

V průběhu sportovního dne si mohli studenti alespoň částečně kompenzovat nedostatek pohybu v distanční výuce.

Více v článku pdfSportovní den na GVM (185 KB).

Žákyně GVM Sára Strnadová je mistryní světa ve snowboardcrossu

Instagram @sarastrnadovaSrdečně blahopřejeme naší žákyni Sáře Strnadové k zisku titulu juniorské mistryně světa ve snowboardcrossu, který získala na světovém šampionátu v Krasnojarsku a pokračuje tak v úspěších „svého vzoru" Evy Samkové.

Tělesná výchova

Odpoledne otevřených dveří 2022

Základní informace

  • Výuka předmětu probíhá v tělocvičně, v posilovně a na venkovním hřišti.
  • Výuka probíhá většinou odděleně pro chlapce a dívky.
  • Studenti rozvíjejí své schopnosti a dovednosti v atletických disciplínách, míčových a pohybových hrách, přípravných, kondičních, koordinačních, tvořivých, estetických cvičeních a gymnastice.
  • Sportovní kurzy – lyžařský (snowboard, sjezd, běžky), sportovně-cyklistický (cyklistika, orientační běh, míčové hry, ...)
  • Různé sportovní soutěže.
  • Každoroční Sportovní den s charitativní akcí Běh pro Afriku.

pptxPodrobnější informace o předmětu v prezentaci (pdfPDf formát)

Učební plány předmětů

On-line přenos - středa 2. února 2022 od 15.00 do 15.30 hodin - na Vaše dotazy týkající se sportovně-turistického kurzu, lyžařského kurzu, sportovních soutěží a zeměpisu odpovídá Zdeněk Mucha

Víceúčelové hřiště za budovou gymnáziaZískané medaile a poháryDružstvo atletů na GVMCyklokurzLyžování na Fajtově kopciLyžařský výcvikový kurz na PraděduTělocvična GVM při odpolednu otevřených dveříLyžařské závodění na Fajtově kopci 

 

 

 

Sportovní kurz 2020

Sportovní kurz 2020Hned první týden v září patřil sportovnímu/cyklistickému kurzu. Přestože však školní rok začal až v úterý, my se na kurz tak těšili, že jsme vyrazili již v pondělí 31. srpna. Toho dne jsme se všichni vzbudili plní elánu, který z nás však brzy opršel. Přesto jsme se většinou v dobré, či alespoň akceptovatelné náladě shromáždili na školním dvoře, po krátkém úvodu se rozdělili do čtyř skupin a vyrazili do rekreačního střediska Záseka. Přijeli jsme téměř k obědu, ale předtím jsme se stihli ještě ubytovat. Odpoledne jsme si zaběhli cvičný orientační běh a vyzkoušeli si střelbu vzduchovkou.

Více v článku pdfSportovní kurz 2020 (197 KB).

Lyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. C

Lyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. CVe dnech 19.–24. 2. 2020 se naše třída 5. A a třída 1. C účastnily lyžařského výcvikového kurzu v Karlově pod Pradědem. Vyjížděli jsme v neděli ráno a hned odpoledne jsme začali s výcvikem. Rozřadili jsme se do pěti týmů podle naší (ne)schopnosti.

Druhý den odpoledne jsme šli vyzkoušet běžky. Na to jsme byli rozděleni jen do dvou skupin – na pokročilé, kteří si udělali výlet na Alfrédku, zatímco začátečníci trénovali na louce za penzionem.

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. C (1,14 MB)

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru