Komise tělesné výchovy

Lyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. C

Lyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. CVe dnech 19.–24. 2. 2020 se naše třída 5. A a třída 1. C účastnily lyžařského výcvikového kurzu v Karlově pod Pradědem. Vyjížděli jsme v neděli ráno a hned odpoledne jsme začali s výcvikem. Rozřadili jsme se do pěti týmů podle naší (ne)schopnosti.

Druhý den odpoledne jsme šli vyzkoušet běžky. Na to jsme byli rozděleni jen do dvou skupin – na pokročilé, kteří si udělali výlet na Alfrédku, zatímco začátečníci trénovali na louce za penzionem.

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz tříd 5. A a 1. C (1,14 MB)

Středoškolský atletický pohár

Středoškolský atletický pohárDne 26. 9. 2019 se družstvo dívek z GVM zúčastnilo krajského kola Středoškolského atletického poháru v Jihlavě. Účast si dívky vybojovaly v okresním kole v Novém Městě na Moravě, kde s celkovým počtem bodu 7150 suverénně vyhrály. Úroveň atletů v krajském kole byla o poznání větší, ale naše děvčata si s tím dokázala skvěle poradit. V konkurenci 5 středních škol z Kraje Vysočina se děvčata umístila na vynikajícím 2. místě s celkovým počtem bodů 7515, což je výrazné bodové zlepšení oproti okresnímu kolu.

Více v článku pdfStředoškolský atletický pohár (671 KB)

Sportovní kurz

Účastníci sportovního kurzu 2019Letošní sportovní kurz, kterého se zúčastnily třídy 7. A a 3. C, proběhl ve dnech 10. až 14. 6. 2019.

V pondělí 9. 6. jsme již rozděleni na skupiny vyjeli směrem Rekreační středisko Záseka. Tam na nás čekal osvěžující bazén, ubytování a oběd. Odpoledne jsme strávili orientační procházkou a v prachu nohejbalových a volejbalových bojišť, na nichž se během týdne odehrálo mnoho úporných a napínavých bitev.

Více v článku pdfSportovní kurz (753 KB).

 

Minikopaná 2018/2019

Minikopaná 2018/2019Ve středu 17. 4. 2019 nastoupil tým chlapců GVM do okresního kola v minikopané, a to i přestože jeho počet byl nejmenší možný - „ sedm statečných“. Dovedlo je sem vítězství početnějšího týmu z podzimního okrskového kola. Los kapitánů určil prvního soupeře, tím bylo velkomeziříčské pořadatelské družstvo ZŠ Školní. Za GVM hráli tři studenti primy, stejný počet z tercie a jeden student z kvinty.

Více v článku pdfMinikopaná 2018/2019 (739 KB)

Juniorský maraton 2019

Juniorský maraton 2019Dne 10. 4. jsme se s panem učitelem Martinem Trojanem vypravili do Jihlavy na krajské kolo Juniorského maratonu 2019. Jedná se o závod desetičlenných týmů středních škol. Každé družstvo má za úkol štafetově uběhnout symbolických 42 km a společně tak pokořit maratonskou trať. Vítězný tým krajského kola poté postupuje do kola celostátního, kde poměří své síly s těmi nejlepšími školami z celé republiky.

Více v článku pdfJuniorský maraton 2019 (806 KB)

Lyžařský a snowboardový přebor Kraje Vysočina

Lyžařský a snowboardový přebor Kraje VysočinaI přes předešlé deštivé počasí vydržel na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí technický sníh v dostatečném množství. SKI club VM tedy mohl uskutečnit i v letošním roce na meziříčské sjezdové trati lyžařský a snowboardový závod v obřím slalomu pro žáky a studenty základních i středních škol z celého kraje. Ve 4 věkových kategoriích startovalo dne 13. března také 26 studentů a studentek Gymnázia Velké Meziříčí.

Více v článku pdfLyžařský a snowboardový přebor Kraje Vysočina (1,13 MB)

Lyžařský a snowboardový kurz 2. A

Lyžařský výcvik 2. A, 2019V týdnu od 7. 1. do 11. 1. 2019 jsme absolvovali povinný lyžařský výcvikový kurz. Každý den začínal v osm hodin odjezdem autobusem ze zastávky u gymnázia na Fajtův kopec. První den jsme se rozdělili do čtyř skupin podle dovedností na lyžích nebo na snowboardu. Po důkladném rozcvičení jsme zkoušeli na svahu různá cvičení, někdy jsme jezdili sami. Od sportování jsme si mohli odpočinout během půlhodinové přestávky. Výcvik končil každý den o půl jedné a nazpátek ke gymnáziu jsme jeli opět autobusem. Jinak to však bylo v pátek, kdy jsme lyžovali a snowboardovali v Novém Městě na Moravě na Harusově kopci. Vyzkoušeli jsme si nový terén a sedačkovou lanovku. Celý týden se nám moc líbil a velmi jsme si ho užili.                                           

Magdalena Sladká, 2. A

FLORBAL CHALLENGE

florbal-2018Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhlo další okresní kolo soutěže KB Florbal Challenge, ve kterém se výběr studentů kvinty a sexty GVM včetně studentky H. Krčálové utkal nejdříve s budoucím vítězem tohoto turnaje Žďasem ZR. První prohraný zápas ve velmi svižném tempu je neodradil od dalších úspěchů, kdy začali důkladněji bránit a častěji střílet na branku.

Více v článku pdfKB Florbal Challenge (649 KB)

Sportovní kurz 2018

sport2018V týdnu od 11. 6. do 15. 6. 2018 se žáci a žákyně tříd 3. C a 7. A zúčastnili sportovního kurzu v rekreačním středisku Záseka.

Vše odstartovalo v pondělí, kdy jsme po skupinkách vyrazili z parkoviště vedle gymnázia směr Záseka. Následovalo ubytování a odpoledne mohly naplno začít sportovní soutěže. Čekal nás orientační běh, při kterém jsme obdrželi mapu. Po vyznačené cestě jsme probíhali stanoviště. Při hladkém průběhu byla trasa dlouhá přibližně 5 km, ovšem někteří si zaběhli a trasu si i o několik kilometrů prodloužili.

Více v článku pdfSportovní kurz 2018 (781 KB)

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru