Komise tělesné výchovy

Lyžařský a snowboardový přebor Kraje Vysočina

Lyžařský a snowboardový přebor Kraje Vysočina 2023Druhý březnový týden se na Fajtově kopci konal odložený Lyžařský a snowboardový přebor Kraje Vysočina. Tentokrát jsme měli velké štěstí, protože panovalo od rána krásné zimní počasí, což je v tomto termínu dosti neobvyklé. Závody se konaly ve čtvrtek 16. 3. pro všechny dopředu přihlášené školy z Kraje Vysočina a za naše gymnázium se závodů zúčastnilo 18 studentů. Soutěžilo se ve všech kategoriích, od prvního stupně základních škol až po střední školy. 

Více v článku pdfLyžařský a snowboardový přebor Kraje Vysočina (457 KB)

 

1. místo v halové kopané středních škol

1. místo v halové kopané středních škol pro borce z GVMVe čtvrtek 23. března se konal již 5. ročník Memoriálu Petra Vejvody v halové kopané. Jde o vzpomínku na studenta Obchodní školy ve Žďáře nad Sázavou Petra Vejvody, který zahynul v říjnu 2014, kdy se odvážně postavil na obranu studentek, které ohrožovala duševně nemocná žena.

Turnaje se zúčastnilo 10 týmů ze žďárského okresu, které byly rozděleny do dvou skupin. Vítězové skupin se ve finálovém utkání střetli o celkového vítěze turnaje. Naši borci po dvou výhrách a dvou remízách skončili ve skupině na prvním místě. Ve finálovém utkání proti VOŠ a SPŠ Žďár n. S. kluci předvedli výkon, který je zdobil již v zápasech ve skupině: dobrý pohyb, zodpovědnost při bránění, odvaha při zakončení a velká vůle po vítězství. Odměnou jim bylo vítězství v poměru 2:0, po kterém se stali celkovými vítězi turnaje.

Děkujeme našim fotbalistům (Havlík, Chodák, Bíbr, Vaněk, Wünsch, Zejda, Bárta, Musil, Molnár, Prokop) za vzornou reprezentaci školy.

Zdeněk Mucha

Lyžařský výcvikový kurz 5. A a 1. C

LVK 5. A a 1. C, rozloučení s Pradědem před odjezdem domůRáno, v neděli 15. 1. 2023, jsme se s našimi objemnými zavazadly sešli u gymnázia. Dlouhá cesta ubíhala rychle a my jsme za necelé 3 hodiny spatřili krajinu Jeseníků.

Naše dva plné autobusy zastavily nedaleko penzionu Praděd v Karlově pod Pradědem. Ubytovali jsme se a poté se najedli. Po obědě následovala krátké shrnutí průběhu LVK. Odpoledne jsme vyrazili na sjezdovku Myšák, jedinou sjezdovkou v provozu kvůli nedostatku sněhu. 

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz 5. A a 1. C (253 KB)

Úspěch v basketbalu a házené

Vítězné družstvo dívek GVM v basketbaluDne 30.11 se konalo krajské kolo v basketbalu SŠ v Třebíči. Celkem se do dívčí kategorie nahlásily čtyři školy: Gymnázium Velké Meziříčí, Akademie PPP Třebíč, SPŠ Havlíčkův Brod a Gymnázium Jihlava. Tím, že bylo poměrně málo družstev, tak se hrálo systémem každý s každým. Odehrála se kvalitní vyrovnaná utkání. Díky dovednostem, koncentraci a bojovnosti si naše dívky dokázaly poradit s každým družstvem. Tudíž se umístily na 1. místě a turnaj vyhrály. Na jaře očekáváme uskutečnění republikového kola.

V podobné sestavě jsme se v pátek (2. 12.) zúčastnily krajského kola v házené v Havlíčkově Brodě, kde se naše žákyně umístily na 2. místě. Celkem se nahlásila čtyři družstva: Gymnázium Velké Meziříčí, Gymnázium Havlíčkův Brod, OA a HŠ Havlíčkův Brod a Gymnázium Ledeč nad Sázavou. Součástí každého družstva byly házenkářky, které se tomuto sportu věnují na úrovni dorostenecké ligy.  Naše dívky dva zápasy vyhrály. Jediná prohra byla s Gymnáziem Havlíčkův Brod, který sestavil téměř úplný tým TJ Jiskry Havlíčkův Brod.

Všem studentkám moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

Anna Vodná

 

Turnaj v basketbalu SŠ

3. místo pro tým z GVMStudenti 3. a 4. ročníku GVM se dne 11. 11. 2022 zúčastnili okresního kola v basketbalu středních škol. V konkurenci 7 středních škol z okresu se naši basketbalisti rozhodně neztratili. Při losu jsme byli vybráni do skupiny A, kterou tvořila 4 družstva. Postupně jsme ve skupině hráli s Gymnáziem Žďár n. Sáz., SOŠ NMNM a SZŠ a VOŠZ Žďár n. S. Kromě Gymnázia Žďár nad Sázavou jsme všechny ostatní školy ve skupině porazili a postoupili tak do semifinálové skupiny ze 2. místa, kde jsme narazili na favorizovaný tým VOŠ a SPŠ Žďár n. S.Po srdnaté bitvě a nejlepším výkonu turnaje se nám bohužel nepodařilo vyhrát a postoupit. Kluci si tak spravili chuť v boji o 3. místo s BiGy Žďár nad Sázavou, který zaslouženě vyhráli a celkově se umístili na krásnem třetím místě.

Nejlepším hráčem a zároveň kapitánem družstva našeho družstva byl Jan Novák ze 4. C. Výsledky jednotlivých zápasů najdete v Excel příloze. Všem studentům moc děkujeme za výbornou reprezentaci školy.

xlsVýsledky zápasů (396 KB)

Druhý tým zleva: Novák, Bratránek, Bibr, Havlík, Munduch, Wunsch, Neufuss, Turza, Motáček

Sportovně-cyklistický kurz Záseka 2022

Sportovně-cyklistický kurz Záseka 2022V předposledním červnovém týdnu jsme jako třeťáci vyrazili na každoroční sportovně-cyklistický kurz. V pondělí jsme se (skoro) všichni sešli u gymnázia a odtud po skupinách vyrazili směrem k RS Záseka. Po vybalení a trochu složitém rozdělování pokojů či chatek jsme si odpoledne zkoušeli náš cvičný orientační běh. Na konci dne jsme se učili, jak opravit lehce rozbité kolo či nasadit spadený řetěz a poslechli si povídání o údržbě kola. Následující den nás čekal, již naostro, orientační běh, ze kterého se nakonec všichni v pořádku vrátili a odpoledne jsme se projeli na kolech, opět po skupinách. Ve středu jsme zůstali celý den v okolí střediska, zkusili jsme si MTBO – orientační běh na kolech a také jsme zkoušeli střílet ze vzduchovky, při čemž též (skoro) nikdo nebyl zraněn. Poslední den kurzu nás čekal triatlon, který se skládal z jízdy na kole, běhu a plavání. Vše jsme zakončili kratší projížďkou na kole a večer táborákem. Domů jsme se vrátili všichni docela v pořádku, i když přece jen trochu unavení.

7. A, 3. C, Lukáš Dočkal

Úspěchy stolních tenistů

Naše nejúspěšnější družstvoVe dnech 15. a 16. listopadu se konal turnaj stolních tenistů v okresním kole kategorie základní a střední školy. V kategorii dívek jsme se umístili na 2. (kategorie ZŠ) a 5. (kategorie SŠ) místě. Nutno podotknout, že konkurence nebyla až tak velká. V kategorii chlapců byl počet týmů i kvalita vyšší. Převážná část soutěžících totiž hraje stolní tenis závodně, proto byly k vidění velmi zajímavé výměny. Naši chlapci se v silné konkurenci rozhodně neztratili. V kategorii SŠ jsme ve složení Chylík, Blažek, Pacal a Brabec obsadili 2. místo z 8 týmů. Pozadu nezůstali ani chlapci v kategorii ZŠ, kteří obsadili v pětičlenné skupině 3. místo, zejména díky kvalitním výkonům Štěpána Holuba. 

Spokojená družstva s dosaženými výsledky

Spokojená družstva s dosaženými výsledky

Sportovní den a charitativní sbírka na GVM 2022

Úvodní nástupKoncem školního roku se na naší škole koná již tradiční sportovní den. Nejinak tomu bylo i letos. Dne 29. června studenti zahájili sportovní den charitativním během organizovaným studentskou radou.

Z vybraných peněz byly zakoupeny darovací certifikáty pdfoslík s povozem (622 KB), pdfbioplynárna (702 KB), pdfpumpa na čistou a zdravou vodu (801 KB) a pdfmotyka a rýč (515 KB).

Poté následovaly sportovní aktivity pod vedením jednotlivých vyučujících. K vidění byly velmi zajímavé výkony, ať už to bylo ve fotbalu, softbalu, volejbalu, vybíjené, pétanque, šachu, nebo discgolfu. Někteří studenti využili možnosti vyjížďky na kolečkových bruslích či procházky do blízkého okolí.

Díky soutěžení v duchu fair play, velké chuti studentů poměřit své síly se studenty z ostatních tříd a příjemnému počasí se sportovní den vydařil. Všichni si ho užili a příjemně se naladili na letní prázdniny :-).

Lyžařský výcvikový kurz 6. A a 2. C

LVK-2c-2022Ráno, v neděli 6. 2. 2022, jsme se obtěžkáni našimi objemnými zavazadly sešli u gymnázia. Po úspěšném absolvování antigenních testů nám nic nebránilo vydat se vstříc novému dobrodružství. Dlouhá cesta ubíhala rychle a my jsme zanedlouho spatřili zasněženou krajinu Jeseníků. Naše dva plné autobusy zastavily nedaleko penzionu Zámeček v Karlově pod Pradědem. Ubytovali jsme se a byli jsme rozděleni do skupin podle našeho lyžařského nadání. Odpoledne už tamější sjezdovky poprvé zažily náš sjezdařský talent. Celý den byl zakončený videem o správném chování na svahu a obsluze běžek.

Více v článku pdfLyžařský výcvikový kurz 6. A a 2. C (327 KB)

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru