Výměna s Itálií - Turín

Akce byla finančně podpořena Městem Velké Meziříčí.

Výměnný pobyt mezi studenty GVM a studenty střední školy z italského Turína (GVM v Turíně)

turin-9-2018Ve dnech 22. až 29. září se 22 studentů GVM opět setkalo se svými přáteli ze střední školy Liceo Scientifico Statale Gobetti, tentokrát však ve městě Turín. Po příletu do Milána se naši studenti vydali autobusem do Turína, kde byli na náměstí Piazza Vittorio Veneto s nadšením očekáváni. Italské rodiny se jich vlídně ujaly a po celou dobu pobytu se o ně výborně staraly.

Více v článku pdfVýměnný pobyt mezi studenty GVM a studenty střední školy z italského Turína (974 KB)

Poděkování od italských studentů

vlajka-italieJak se vám všem daří a co v současné době děláte? Už je to dva týdny od našeho návratu do běžných životů a do naší třídy, ale všichni samozřejmě stále vzpomínáme na nezapomenutelnou zkušenost, kterou jsme díky vám získali!

Nejprve bychom chtěli poděkovat vám za vaše vřelé přijetí a zejména také za vaše přátelství. Prožili jsme výjimečný týden s velmi milými a přátelskými lidmi. Chtěli bychom také hluboce poděkovat vašemu panu řediteli ...

Více v článku pdfPoděkování od italských studentů

Výměnný pobyt mezi studenty GVM a studenty střední školy z italského Turína

vymena-2018Ve dnech 18. až 24. března navštívilo 22 studentů ze střední školy Liceo Scientifico Statale Gobetti v Turíně žáky druhých ročníků našeho gymnázia. První výměnný pobyt, který se mezi školami uskutečnil, přinesl všem zúčastněným mnoho nezapomenutelných zážitků.

Italské studenty společně s jejich pedagogickým doprovodem přivítal na začátku týdne na městské radnici starosta města pan Josef Komínek a poté zavítali společně s českými partnery na prohlídku Muzea Velké Meziříčí, kostelní věže a také se prošli centrem města.

Více v článku pdfVýměnný pobyt mezi studenty GVM a studenty střední školy z italského Turína (461 KB)