eduroam

Naše škola je součástí sítě eduroam (Education Roaming). Jedná se o podporu IP mobility a roamingu v rámci české sítě národního výzkumu a vzdělávání.

Je zde vysíláno essid eduroam, ověřování je prováděno protoklem 802.1x. Návod jak si nastavit počítač pro práci s 802.1x naleznete na webu eduroam.cz. Pro úspěšné ověření a následný přístup k internetu potřebujete znát uživatelské jméno (na GVM login ve tvaru Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ) a heslo (na GVM heslo pro přihlášení se do školní sítě, Microsoft365). Certifikát CA nastavte na Neověřovat. Přístupové údaje získáte od své domovské organizace.

V případě problémů s přihlášením kontaktujte správce sítě Pavla Dvořáka (chatem v Teams, e-mailem: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. ).

logo-eduroam