Exkurze Wachau

 4. A v SonnenweltuDne 17. dubna 2023 se naše třídy 3. A a 4. A vydaly na exkurzi v rámci výuky němčiny do rakouského údolí Wachau. Společně s námi jely paní učitelky Marcela Pospíšilová, Miriam Ševčíková a Lenka Marešová.

Vyjeli jsme v brzkých ranních hodinách a po dvou a půl hodinách cesty jsme dorazili do malého městečka Großschönau. Tady jsme navštívili naučné interaktivní centrum Sonnenwelt. Zde nám na úvod pustili desetiminutové video o problematice dnešního světa. Následně jsme si prošli samotnou expozici a dozvěděli jsme se mnohé o vývoji naší planety, starověkém Egyptě, ale i o současnosti a získávání energie z obnovitelných zdrojů a mnoho dalšího. Zajímavou věcí bylo, že vesnička Großschönau je první pasivní obcí nejenom v Rakousku, ale i v celé Evropě.

Po této zajímavé návštěvě jsme přejeli do malebné vesničky Dürnstein, kde jsme se vydali na stejnojmennou zříceninu hradu, kde byl v dávných dobách vězněn král Richard Lví srdce.   Z tohoto místa jsme měli krásný výhled na řeku Dunaj.

Odpoledne jsme přejeli do města Krems, které je zapsané na seznamu světového dědictví UNESCO. Prošli jsme se kolem významných památek a následně nás čekal rozchod, který každý z nás využil podle svého uvážení. V podvečerních hodinách jsme se vydali zpět do Česka.

Exkurze se nám všem moc líbila. Jelikož jsme byli první, kdo tuto výpravu absolvoval, rádi bychom ji doporučili i mladším ročníkům, které se na tuto cestu budou moci v dalších letech vydat také.

Bára Šteflová a Zuzana Votoupalová, 3. A

3. A v SonnenweltuExpozice SonnenweltVýhled z hradu Dürnstein

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru