Aktuality

Výměna oken na GVM dokončena

gvm-logo-inverse-RGBOd konce června do půlky srpna 2019 proběhla na škole druhá etapa výměny oken a s tím související výmalba učeben, kabinetů a chodeb. Byla tak dokončena celá akce, která začala o prázdninách roku 2018 a jejíž hodnota je 9 mil. Kč. Investorem byl zřizovatel – Kraj Vysočina. Na škole se také v nedávné době zrekonstruovaly toalety a šatny.

pdfVýměna oken na GVM dokončena (589 KB)

Ocenění

VUT v BrněKoncem ledna 2019 přišel do GVM dopis od rektora Vysokého učení technického v Brně prof. Petra Štěpánka s příznivou informací, že Gymnázium Velké Meziříčí se v letošním roce umístilo mezi nejlepšími středními školami z celé České republiky, odkud nastoupilo nejvíce úspěšných maturantů ke studiu na Vysokém učení technickém v Brně.

Gymnázium má nové šatny i okna

Budovy GVMStudenti velkomeziříčského gymnázia zahájili školní rok s novými okny ve třídách a konečně i s novými šatnami.

Rekonstrukce sociálního zařízení k tělocvičně a nové šatny v budově gymnázia za 23 milionů korun jsou hotovy. Práce nabraly téměř roční zpoždění. Původně měly být dokončeny v říjnu 2017, ale kvůli problémům se stavební firmou nakonec investor, Kraj Vysočina, vybíral nového dodavatele a termín dokončení se tak protáhl.

Více v článku Gymnázium má nové šatny i okna na serveru www.velkomeziricsko.cz.

Beseda s Martinem Štindlem na téma Česká emigrace po únoru 1948

Jeden světV rámci projektu Měsíc filmu na školách jsme si mohli my, studenti maturitních ročníků, poslechnout přednášku na stále aktuální téma – emigrace. Nebylo to ovšem povídání o současné migrační krizi, ale o odchodu Čechů z naší země za dob totality. 15. listopadu 2016 nám v aule školy přednášel historik, archivář a odborník na danou problematiku Mgr. Martin Štindl, Ph.D.

Více v článku pdfBeseda s Martinem Štindlem na téma Česká emigrace po únoru 1948 (487 KB)

Sarah Ouředníčková: ‚Uprchlickou krizi‘ vnímám jako symptom nějaké hlubší krize – krize evropské kultury a identity

Sarah OuředníčkováV rámci studia už dvakrát zavítala do Evropského parlamentu ve Štrasburku, dostala se mezi ty nejlepší na celostátním kole Olympiády lidských práv, v německé konverzaci patří mezi nejlépe mluvící středoškoláky v republice a organizací hromadného psaní dopisů žádajících propuštění nespravedlivě vězněné barmské studentské aktivistky přispěla k jejímu osvobození. Sarah Ouředníčková, nový Talent Vysočiny, dokázala za osmnáct let svého života mnoho. Přesto má do budoucna ještě hodně snů, které si touží splnit. „Jednou bych se chtěla stát státní zástupkyní, a taky založit neziskovou organizaci, která by dávala mladým lidem z různých sociálních skupin možnost vyjádřit se k aktuálnímu dění. Je to hlavně naše budoucnost," vysvětluje studentka gymnázia.

Celý rozhovor se Sarah je k dispozici v článku Sarah Ouředníčková: ‚Uprchlickou krizi‘ vnímám jako symptom nějaké hlubší krize – krize evropské kultury a identity na webu www.televizevm.cz.

Rozhovor s velkomeziříčskou vědeckou nadějí

veronika-deketovaVeronika Deketová, studentka kvinty Gymnázia Velké Meziříčí, se nedávno zúčastnila studentské konference mladých přírodovědců na Univerzitě Palackého v Olomouci.

Celý rozhovor s velkomeziříčskou vědeckou nadějí je k dispozici na webových stránkách http://www.velkomeziricsko.cz.

Sarah Ouředníčková převzala cenu hejtmana Talent Vysočiny 2016

Talent Vysočiny 2016Slavnostní vyhlášení talentů včetně Ceny hejtmana Kraje Vysočina 2016 se už po jednadvacáté uskutečnilo v úterý 28. června večer v Domě kultury ve Žďáře nad Sázavou. Odborná komise letos nominovala na cenu Talent Vysočiny 95 žáků a studentů v pěti oborech.

„Většina z nominovaných dosáhla v právě končícím školním roce významných úspěchů v celostátních i mezinárodních vědomostních, uměleckých a sportovních soutěží a jak Talent Vysočiny, tak krajská cena hejtmana jsou velkým poděkováním za reprezentaci našeho kraje a mají mladé talenty motivovat do budoucna," uvedla radní Kraje Vysočina pro oblast školství, mládeže a sportu Jana Fialová.

Další informace v tiskové zprávě Krajského úřadu Kraje Vysočina.

Vyjádření vítězky je k dispozici v článku Sarah Ouředníčková svoje ceny hejtmana i Talent Vysočiny věnuje gymnáziu.

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru