Aktuality

Znalostní cesta na TaiWan 2023

(2)	Znalostní cesta na TaiWan 2023Pro aktivních 8 středoškoláků z Kraje Vysočina organizuje Kraj Vysočina v letošním roce znalostní cestu na TaiWan, kde budou moc navštívit různé organizace věnující se moderním technologiím. Cesta se uskuteční od 19. do 29. března 2023 a je určena pro žáky starší 18 let, kteří se zajímají o moderní technologie, zvládají angličtinu na komunikativní úrovni (alespoň B1) a nemají obavu poznávat asijskou kulturu a pobývat v tomto prostředí. Bližší informace (a registrační formulář) naleznete na odkazu: https://extranet.kr-vysocina.cz/taiwan/

Učíme se ze života pro život 2 (video)

Cílem projektu je prostřednictvím komunit vzájemného učení, síťováním, vzájemným setkáváním a výměnou zkušeností základních a středních škol podpořit zvýšení kvality a efektivity pedagogického působení učitelů směrem k výuce obohacené o využívání aktivizačních metod a posílené o prvky transferu kompetencí. Tento přístup je předpokladem celkového zlepšení kvality výuky a rozvoje kompetencí a gramotností žáků. Projekt rovněž podporuje rovné příležitosti ve vzdělávání ve smyslu volby stylu výuky a vhodných inovativních nástrojů, které zohledňují specifika všech žáků.

Více informací o projektu naleznete v článku Učíme se ze života pro život 2.

Stříbrná medaile pro Vítězslava Havlíčka ve finále středoškolské odborné soutěže

Stříbrná medaile pro Vítězslava HavlíčkaVítězslav Havlíček získal ve finále studentské středoškolské odborné soutěže „The Beijing Youth Science Creation Competition 2022“ stříbrnou medaili.

Srdečně gratulujeme a přejeme další úspěchy v osobním i profesním životě.

pdfDopis předsedy ČSVTS Daniela Hanuse s gratulací (251 KB)

Ředitelské volno 18. 11. 2022

Logo GVMPodle § 24. odst. 2 školského zákona vyhlašuje ředitel školy volno pro žáky dne 18. 11. 2022. 

Podzimní charitativní akce

Bílá pastelkaBěhem podzimu se studenti našeho gymnázia zapojili jako dobrovolníci v ulicích města hned do tří různých charitativních sbírek.

Podzimní Srdíčkové dny přispívající dětem se závažným onemocněním na rehabilitační a kompenzační pomůcky i na další výdaje spojené s léčbou proběhly 21. září a podařilo se při nich vybrat celkem 10.486 Kč.

Zakoupením sladkého pečiva mohli obyvatelé Velkého Meziříčí přispět ve sbírce Koláč pro hospic dne 5. října na podporu nevyléčitelně nemocných pacientů Domácího hospice Barborka. Během této sbírky se podařilo studentům našeho Gymnázia i Hotelové školy Světlá vybrat 43.041 Kč.

Třetí sbírkou byla Bílá pastelka, kdy mohl každý zakoupením symbolické bílé pastelky podpořit slabozraké a nevidomé. Akce proběhla dne 11. října a vybraná částka činila 14.802 Kč.

Děkujeme všem dárcům a také studentům zapojeným do realizace sbírek.

Marie Nedomová

 

Přednáška koreanistky Anny Šedé

Přednáška Anny ŠedéDne 18. října 2022 jsme měli možnost poslechnout si přednášku Anny Šedé, absolventky našeho gymnázia a studentky koreanistiky na FF UK v Praze. Přednáška se konala v odpoledních hodinách v učebně fyziky, mezi posluchači byly vidět jak tváře pedagogů a studentů GVM, tak i dalších návštěvníků, které toto poměrně nevšední téma zaujalo a přišli se dozvědět více. 

Více v článku pdfPřednáška koreanistky Anny Šedé (497 KB)

Naše výprava do Malopolska

Wieliczka – kaple sv. KingyV pondělí 26. září 2022 jsme s oběma třídami maturitního ročníku vyrazili na třídenní exkurzi do Polska. Od budovy gymnázia jsme odjížděli v brzkých ranních hodinách a po bezproblémové jízdě jsme po poledni dorazili do královského města Krakov.

Společně s průvodcem našeho zájezdu jsme se vydali na vrch Wawel na prohlídku královského hradu, který je zapsán na seznamu světového dědictví UNESCO. 

Více v článku pdfNaše výprava do Malopolska (1,39 MB)

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru