Přeskočit navigaci
 
Titulní strana
Čeština (Česká republika)Deutsch (DE-CH-AT)English (United Kingdom)
Úvod

Aktuality

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Poznej Vysočinu

Naše škola se tradičně i v letošním školním roce zúčastnila soutěže „Poznej Vysočinu“, kterou pořádá Kraj Vysočina. V pátek 20. 3. 2015 se na Krajském úřadě v Jihlavě uskutečnilo finále vědomostní soutěže.

Více informací v článku Poznej Vysočinu (600 KiB)

 
 

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

S Vysočinou do Evropy

Naše škola se tradičně i v letošním školním roce zúčastnila soutěže S Vysočinou do Evropy, kterou pořádá Kraj Vysočina. Ve středu 18. 3. 2015 se na Krajském úřadě v Jihlavě uskutečnilo finále vědomostní soutěže „S Vysočinou do Evropy“. Tato soutěž se stává rok od roku prestižnější, a to i díky velice hodnotným cenám. Do finálového kola soutěže, která má prověřit znalosti regionu a anglického jazyka u středoškoláků, se přes pět postupových kol nominovala pouze třicítka nejlepších řešitelů.

Více informací v článku S Vysočinou do Evropy (614 KiB).

 
 

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Setkání s živou poezií

V pátek 27. února 2015 v 19 hodin se v nezvykle tiché a ztemnělé budově školy sešlo 18 nadšenců z řad studentů vyššího i nižšího gymnázia (během večera se k nám ještě další dva připojili) a tři pedagožky. Nejdříve jsme společnými silami proměnili učebnu dějepisu a třídu 1. A v doupata milovníků poezie. Když jsme se pak společně sešli v dějepisné třídě, vzájemně jsme se představili a také jsme ostatní seznámili se svými očekáváními ohledně večerního programu. Ukázalo se, že někteří jsou vášnivými čtenáři – a to i poezie – někteří dorazili ze zvědavosti, další se chtěli o poezii a básnících dozvědět něco navíc, jiní prostě chtěli vyjít ze školního stereotypu a poznat ostatní studenty a vyučující z dosud neznámé stránky.

Více v článku Setkání s živou poezií (543 KiB)

 
 

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Lyžařský a snowboardový přebor škol 2015

V úterý 3. března a ve čtvrtek 5. března studenti GVM úspěšně reprezentovali školu na Fajtově kopci ve Velkém Meziříčí, kde se konaly závody žáků základních a středních škol z celého Kraje Vysočina v obřím slalomu na lyžích a snowboardu. Závodu se účastnilo více jak 30 škol a naše družstva se rozhodně neztratila.

Celý článek Lyžařský a snowboardový přebor škol 2015 (346 KiB)

 
 

Pozor, otevřeno v novém okně. PDFTiskEmail

Zpráva o studijním pobytu v Anglii

V rámci nově získaného kontaktu Gymnázia Velké Meziříčí s Adcote School, soukromou dívčí školou v Anglii, se dvě studentky GVM zúčastnily čtrnáctidenního studijního pobytu. V níže uvedeném textu by se chtěly stručně podělit o své zkušenosti a zážitky.

Zpráva o studijním pobytu v Anglii (481 KiB)

 
 
 

Archiv aktualit

 

Gymnázium
Velké Meziříčí

Sokolovská 235/27
594 01 Velké Meziříčí
tel.: 566 522 839(49)
tel., fax ředitele: 566 521 600
e-mail: skola@gvm.cz
další kontakty

 

Bleskovky

 

Ankety

Byli byste pro zavedení školného na vysokých školách?