Komise biologie

Tematické výstavy v učebně biologie

HřibyVe školním roce 2015/2016 jsme se rozhodli, v rámci environmentálního vzdělávání, připravovat tematické výstavy s názvem Učíme se poznávat. Žáci z celé školy se aktivně zapojují a ve zvoleném termínu vždy nosí své vlastní objekty určené na vystavení.

Více v článku pdfTematické výstavy v učebně biologie

Přednáška na téma NOVÉ INFEKČNÍ NEMOCI

Ve středu 11. prosince 2013 se některé třídy vyššího gymnázia a třídy biologického semináře zúčastnily přednášky „Nové infekční nemoci – riziko pro lidi i zvířata“. Přednášejícím byl Mgr. Jan Zukal, Dr., MBA, pracovník Ústavu biologie obratlovců Akademie věd v Brně a zároveň vyučující na Přírodovědecké fakultě Masarykovy univerzity.

Pan Zukal se zabývá především netopýry a jejich životem a i když se nám to na první pohled nezdá, netopýři mají s virovými onemocněními rozhodně co dělat. Prozradil nám, že právě netopýři jsou původci mnohých těchto onemocnění. Dozvěděli jsme se, že přímo z netopýrů pochází například lidský virus příušnic nebo také novodobější virové onemocnění SARS, jehož epidemie vyvolala před časem kvůli zdánlivě vysoké nakažlivosti celosvětový poprask. Zjistili jsme, jak je to s úmrtností na různá virová onemocnění, což mnohé z nás velmi překvapilo, neboť se na první pozici umístilo i u nás se vyskytující onemocnění – vzteklina. Pan Zukal nám svým velmi energickým a poutavým přednesem sdělil i mnoho dalších podrobností například o  rozšiřování a mutacích virů. Přestože se přednáška zabývala velmi specifickým tématem a ne všichni mohou o toto téma jevit zájem, myslím si, že projev pana Zukala, spousta zajímavostí a informací, pěkně a přehledně připravená prezentace jistě všechny oslovila a vyvolala jistý zájem o toto téma.

Kateřina Doleželová 7. A

Výzkum druhového složení dvouděložných rostlin v Balinském údolí

Socrates – Comenius 1 - projekt spolupráce škol „Všichni žijeme pod stejným nebem“

(2001 – 2004)

Výsledky projektové práce třídy 3. A – 5. A v předmětu BIOLOGIE pod vedením Ivy Doleželové.
Informace o projektu ke stažení v souboru pdfBalinské údolí.

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru