Komise tělesné výchovy

Lyžařský a snowboardový kurz 2. A

Lyžařský výcvik 2. A, 2019V týdnu od 7. 1. do 11. 1. 2019 jsme absolvovali povinný lyžařský výcvikový kurz. Každý den začínal v osm hodin odjezdem autobusem ze zastávky u gymnázia na Fajtův kopec. První den jsme se rozdělili do čtyř skupin podle dovedností na lyžích nebo na snowboardu. Po důkladném rozcvičení jsme zkoušeli na svahu různá cvičení, někdy jsme jezdili sami. Od sportování jsme si mohli odpočinout během půlhodinové přestávky. Výcvik končil každý den o půl jedné a nazpátek ke gymnáziu jsme jeli opět autobusem. Jinak to však bylo v pátek, kdy jsme lyžovali a snowboardovali v Novém Městě na Moravě na Harusově kopci. Vyzkoušeli jsme si nový terén a sedačkovou lanovku. Celý týden se nám moc líbil a velmi jsme si ho užili.                                           

Magdalena Sladká, 2. A

FLORBAL CHALLENGE

florbal-2018Ve čtvrtek 29. 11. 2018 proběhlo další okresní kolo soutěže KB Florbal Challenge, ve kterém se výběr studentů kvinty a sexty GVM včetně studentky H. Krčálové utkal nejdříve s budoucím vítězem tohoto turnaje Žďasem ZR. První prohraný zápas ve velmi svižném tempu je neodradil od dalších úspěchů, kdy začali důkladněji bránit a častěji střílet na branku.

Více v článku pdfKB Florbal Challenge (649 KB)

Sportovní kurz 2018

sport2018V týdnu od 11. 6. do 15. 6. 2018 se žáci a žákyně tříd 3. C a 7. A zúčastnili sportovního kurzu v rekreačním středisku Záseka.

Vše odstartovalo v pondělí, kdy jsme po skupinkách vyrazili z parkoviště vedle gymnázia směr Záseka. Následovalo ubytování a odpoledne mohly naplno začít sportovní soutěže. Čekal nás orientační běh, při kterém jsme obdrželi mapu. Po vyznačené cestě jsme probíhali stanoviště. Při hladkém průběhu byla trasa dlouhá přibližně 5 km, ovšem někteří si zaběhli a trasu si i o několik kilometrů prodloužili.

Více v článku pdfSportovní kurz 2018 (781 KB)

Republikové finále v atletickém čtyřboji

ctyrbojDne 11. 10. 2017 se družstvo dívek z GVM zúčastnilo republikového finále v atletickém čtyřboji základních škol v Kolíně. Tuto účast si dívky vybojovaly v Třebíči, kde bez větších problému vyhrály krajské kolo. Naše děvčata si vedla velice dobře a své výkony z krajského kola si ještě vylepšila. S celkovým počtem 6399 bodů obsadila 11. místo.

Více informací v článku pdfRepublikové finále v atletickém čtyřboji základních škol v Kolíně (375 KB).

Florbalový turnaj

Účastníci florbaluDne18. 12. 2017 se naše škola zúčastnila okresního florbalové turnaje ve Žďáře nad Sázavou. Studenti si vedli velmi statečně. Chlapci v tomto turnaji vybojovali první místo a postup do krajského kola. Dívky obsadily krásnou třetí pozici. Odměnou za účast v turnaji byl poukaz pro školu v hodnotě 6 000 Kč na nákup nových florbalových holí.

Julie Pivoňková, 5. A

Sportovní den na gymnáziu

logo Beh_pro_Afriku

Dne 29. 6. 2017 se konal již tradiční Sportovní den na GVM. Letos měl však slavnostnější ráz. Před samotným začátkem sportování bylo slavnostně otevřeno za účasti představitelů Kraje Vysočina, města Velké Meziříčí a dalších hostů naše nové hřiště.

Poté byl odstartován charitativní Běh pro Afriku, díky kterému již několik let přispívají naši žáci i učitelé na stavbu nových škol v Africe. V letošním roce se podařilo vybrat přes 43 tisíc korun. Po skončení běhu už mohlo začít sportovní zápolení našich žáků, ke kterým se letos přidali i žáci ze Základní školy Velké Meziříčí, Sokolovská 470/13. Stejně jako v loňském roce se žáci mohli přihlásit na turnaje ve fotbale, softbale, vybíjené, volejbale, šachu, discgolfu. Žáci, kteří si nevybrali sportovní hru, se mohli jít podívat za doprovodu učitelů na zajímavá místa v okolí, nebo se projet se na kolečkových bruslích.

Všem zúčastněným děkujeme za bezproblémový průběh všech soutěží a přátelskou atmosféru a těšíme se na další ročníky.

Tereza Hammerová

Fotografie z průběhu sportovního dne a Běhu pro Afriku

 

 

Krajské finále Poháru rozhlasu 2016/2017

pohar-rozhlasuDružstvo starších žákyň (tercie, kvarta) dosáhla opět vynikajícího úspěchu v atletických závodech družstev pod názvem Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou. V okresním kole, které se konalo 22. 5. 2017, skončilo naše družstvo na druhém místě a postoupilo na krajské finále do Třebíče, kde minulý rok získalo v podobném složení celkové prvenství v mladší kategorii.

Více v dokumentu pdfKrajské finále Poháru rozhlasu 2016/2017 (479 KB).

Chci lézt co nejtěžší cesty

Adéla BajerováTřináctiletá studentka tercie Gymnázia Velké Meziříčí Adéla Bajerová je přes svůj nízký věk již velmi úspěšnou a talentovanou lezkyní, která si vydobyla respekt i mezi chlapci a u starších závodníků.

Rozhovor a Adélou Bajerovou naleznete v článku pdfChci lézt co nejtěžší cesty (620 KB).

Lyžařský výcvikový kurz 2017

Praděd 2017Ve dnech 23. až 28. ledna se dvě třídy (5. A a 1. C) Gymnázia Velké Meziříčí vydaly na lyžařský výcvikový kurz do Karlova pod Pradědem.

A jak to všechno probíhalo se dočtete v článku pdfLyžařský výcvikový kurz 2017 (683 KB).

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru