Komise tělesné výchovy

Sportovní kurz 2018

sport2018V týdnu od 11. 6. do 15. 6. 2018 se žáci a žákyně tříd 3. C a 7. A zúčastnili sportovního kurzu v rekreačním středisku Záseka.

Vše odstartovalo v pondělí, kdy jsme po skupinkách vyrazili z parkoviště vedle gymnázia směr Záseka. Následovalo ubytování a odpoledne mohly naplno začít sportovní soutěže. Čekal nás orientační běh, při kterém jsme obdrželi mapu. Po vyznačené cestě jsme probíhali stanoviště. Při hladkém průběhu byla trasa dlouhá přibližně 5 km, ovšem někteří si zaběhli a trasu si i o několik kilometrů prodloužili.

Více v článku pdfSportovní kurz 2018 (781 KB)

Republikové finále v atletickém čtyřboji

ctyrbojDne 11. 10. 2017 se družstvo dívek z GVM zúčastnilo republikového finále v atletickém čtyřboji základních škol v Kolíně. Tuto účast si dívky vybojovaly v Třebíči, kde bez větších problému vyhrály krajské kolo. Naše děvčata si vedla velice dobře a své výkony z krajského kola si ještě vylepšila. S celkovým počtem 6399 bodů obsadila 11. místo.

Více informací v článku pdfRepublikové finále v atletickém čtyřboji základních škol v Kolíně (375 KB).

Florbalový turnaj

Účastníci florbaluDne18. 12. 2017 se naše škola zúčastnila okresního florbalové turnaje ve Žďáře nad Sázavou. Studenti si vedli velmi statečně. Chlapci v tomto turnaji vybojovali první místo a postup do krajského kola. Dívky obsadily krásnou třetí pozici. Odměnou za účast v turnaji byl poukaz pro školu v hodnotě 6 000 Kč na nákup nových florbalových holí.

Julie Pivoňková, 5. A

Sportovní den na gymnáziu

logo Beh_pro_Afriku

Dne 29. 6. 2017 se konal již tradiční Sportovní den na GVM. Letos měl však slavnostnější ráz. Před samotným začátkem sportování bylo slavnostně otevřeno za účasti představitelů Kraje Vysočina, města Velké Meziříčí a dalších hostů naše nové hřiště.

Poté byl odstartován charitativní Běh pro Afriku, díky kterému již několik let přispívají naši žáci i učitelé na stavbu nových škol v Africe. V letošním roce se podařilo vybrat přes 43 tisíc korun. Po skončení běhu už mohlo začít sportovní zápolení našich žáků, ke kterým se letos přidali i žáci ze Základní školy Velké Meziříčí, Sokolovská 470/13. Stejně jako v loňském roce se žáci mohli přihlásit na turnaje ve fotbale, softbale, vybíjené, volejbale, šachu, discgolfu. Žáci, kteří si nevybrali sportovní hru, se mohli jít podívat za doprovodu učitelů na zajímavá místa v okolí, nebo se projet se na kolečkových bruslích.

Všem zúčastněným děkujeme za bezproblémový průběh všech soutěží a přátelskou atmosféru a těšíme se na další ročníky.

Tereza Hammerová

Fotografie z průběhu sportovního dne a Běhu pro Afriku

 

 

Krajské finále Poháru rozhlasu 2016/2017

pohar-rozhlasuDružstvo starších žákyň (tercie, kvarta) dosáhla opět vynikajícího úspěchu v atletických závodech družstev pod názvem Pohár rozhlasu s Českou spořitelnou. V okresním kole, které se konalo 22. 5. 2017, skončilo naše družstvo na druhém místě a postoupilo na krajské finále do Třebíče, kde minulý rok získalo v podobném složení celkové prvenství v mladší kategorii.

Více v dokumentu pdfKrajské finále Poháru rozhlasu 2016/2017 (479 KB).

Chci lézt co nejtěžší cesty

Adéla BajerováTřináctiletá studentka tercie Gymnázia Velké Meziříčí Adéla Bajerová je přes svůj nízký věk již velmi úspěšnou a talentovanou lezkyní, která si vydobyla respekt i mezi chlapci a u starších závodníků.

Rozhovor a Adélou Bajerovou naleznete v článku pdfChci lézt co nejtěžší cesty (620 KB).

Lyžařský výcvikový kurz 2017

Praděd 2017Ve dnech 23. až 28. ledna se dvě třídy (5. A a 1. C) Gymnázia Velké Meziříčí vydaly na lyžařský výcvikový kurz do Karlova pod Pradědem.

A jak to všechno probíhalo se dočtete v článku pdfLyžařský výcvikový kurz 2017 (683 KB).

Lyžařský kurz 2. A

fajtak-2017Ve dnech 9. až 13. ledna 2017 proběhl lyžařský výcvik žáků 2. A našeho gymnázia na Fajtově kopci. Letos nám počasí dopřálo ideální sněhové podmínky, a tak nám nic nebránilo vrhnout se do trénování oblouků. Žáci byli v pondělí rozděleni do tří družstev podle svých schopností a dovedností. Pro některé to bylo úplně první představení na sjezdovkách. Nikoho však premiéra nebolela a spokojené výrazy žáků hovořily za své. Během týdne nám příroda představila všechen svůj um a připravila nám počasí od mlhy, sněžení, vichru až po jasnou oblohu a teplotu –20 °C. Ani tato třeskutá zima nás neodradila a lyžovali jsme jako diví, abychom vše mohli zúročit v pátečních závodech ve slalomu, které vyhráli Tadeáš Bíbr a Vendula Puzrlová.

Zdeněk Mucha

Sportovní den na GVM

DSC 0086Dne 23. června 2016 se za velmi horkého počasí konal na hřišti naší školy další ročník sportovního dne, jehož součástí se již tradičně stal Běh pro Afriku. Do něj se zapojilo přes 100 studentů. Svým kolečkem přispěla i část učitelského sboru. Poté se všichni rozešli na stanoviště jednotlivých aktivit, do kterých se během minulého týdne nahlásili. Na výběr byl fotbal, softbal, stolní tenis, šachy, discgolf, jízda na kolečkových bruslích, petanque a vybíjená.

pdfVýsledky jednotlivých turnajů (824 KB)

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru