Komise De, OV, VV, HV a latiny

Složení předmětové komise De, VV, ...

Předseda:

Mgr. Barbora Štindlová - vedoucí oddělení dějepisu

Členové:

Mgr. Lenka Muchová - vedoucí oddělení výtvarné výchovy

Mgr. Dagmar Handová Navrátilová - vedoucí oddělení latiny

Mgr. Markéta Rosová Prudíková, Ph.D. - vedoucí oddělení hudební výchovy

Mgr. Ilona Pokorná - vedoucí oddělení OV, ZSV

Mgr. Kateřina Káňová, Mgr. Ladislava Fialková, Mgr. Jana Říhová, Mgr. Marcela Pospíšilová, Mgr. Tereza HammerováMgr. Ivana Vaňková, PaedDr. Eva Kočí Valová

 

Naše kvarta nezabloudí ani v Bludišti!

Soutěžní tým s moderátorem Romanem Pastorkem. Zleva: Vašek Hort, kapitánka týmu Šarlota Pávková, Martin Špinar a Jan Kroulík.Ve dnech 9. a 27. ledna se třída 4. A zúčastnila natáčení oblíbeného soutěžního pořadu Bludiště. Družstvo ve složení Šarlota Pávková, Václav Hort, Jan Kroulík a Martin Špinar předvedlo skvělý výkon. Všechny přítomné ohromili znalostmi z různých oborů, fyzickou zdatností i příjemným vystupováním. Důležitou posilou týmu byla paní učitelka Jana Šoukalová, která se nezalekla televizních kamer a s klidem sobě vlastním, nastoupila před světelné bludiště. Publikum bylo svědkem opravdu napínavé podívané do poslední chvíle. Jak to v ostravském studiu ČT během natáčení vřelo, jak spolužáci ze třídy a paní učitelky neúnavně fandili a jak to vlastně celé dopadlo, se můžete podívat už 9. března ve 14:45 na Déčku.

Zuzana Balgová, 4. A

Absolventi na gymnáziu

Absolventi na gymnáziuV pátek 24. 1. se v aule sešli absolventi, momentálně posluchači univerzit, se studenty druhého a třetího ročníku, aby jim předali své zkušenosti týkající se požadavků přijímacího řízení, náročnosti studia, možnosti zahraničních studijních pobytů či uplatnění dané profese na trhu práce. Představili rovněž činnost spolků při univerzitách a mladším kolegům poradili s výběrem seminářů, které lze na gymnáziu v posledních dvou letech studia navštěvovat.

Děkujeme našim hostům za jejich čas, ochotu, cenné zkušenosti a přejeme jim hodně úspěchů při studiu i v osobním životě.

Ilona Pokorná, výchovná poradkyně

Absolventi na gymnáziuAbsolventi na gymnáziu

Pozvánka na výstavu výtvarných prací

Výstava výtvarných pracíVýstava výtvarných prací H2O studentů GVM se uskuteční

od 7. ledna 2020 do 31. ledna 2020

ve výstavní síni Městské knihovny Velké Meziříčí.

Setkání se zkušenější generací

Poznávání předmětů po hmatuV pondělí 9. 12. 2019 navštívili dobrovolníci třetího ročníku v rámci semináře ZSV Domov pro seniory ve Velkém Meziříčí. Studenti si připravili program na trénink smyslů i paměti.

Klienti domova se podle svého gusta zapojovali do zábavných her a aktivit. Byli jsme mile překvapeni nejen jejich znalostí českých filmů, slavných osobností, různých druhů koření, ale obzvlášť chutí se účastnit připravených soutěží.

Návštěvu jsme završili hrou na hudební nástroje a zpěvem klasických českých písní, za které jsme sklidili potlesk. Tato akce se velmi vydařila a obě strany po ní měly úsměv na tváři.

Barbora Lavičková a Milana Urbanová (3. C)

Společné zpíváníÚčastníci setkání z řad GVMPoznávání po čichu

Mikuláš v Kopretině 2019

Mikuláš v Kopretině 2019Dne 3. prosince jsme se vydaly postrašit a pochválit děti z centra Kopretina. Některé děti se bály, přestože Mikuláš byl spravedlivý, anděl překrásný a čert hodný. Nakonec ale všichni slíbili, že své nedostatky zlepší, nebo zůstanou alespoň tak poslušní, jako byli doposud. Proto se mohly rozdávat balíčky...

Více v článku pdfMikuláš v Kopretině 2019 (539 KB)

Nejsme univerzální lid, jsme lidé …

DSC 0043Tohle je jen jedna z myšlenek, jež zazněla 15. listopadu 2019 v aule GVM. K uším a snad i duším studentů ji adresoval Mgr. Joel Ruml na setkání, které završilo oslavy 17. listopadu na naší škole. Beseda proběhla ve dvou kolech. Nejprve přišli žáci nižšího gymnázia a prvních ročníků, společně zhlédli film Karla Strachoty Z deníku Ivany A. a poté následovala rozprava s naším hostem. Žáci věděli, že na gymnáziu není kvůli tomu, že byl v roce 2009 zvolen předsedou ekumenické rady církví ČR, ani pro post synodního seniora (2003–2015), ale kvůli tomu, že v listopadu 1989 sloužil jako farář ve Velkém Meziříčí. Mohli se tedy setkat s pamětníkem...

Více v článku pdfNejsme univerzální lid, jsme lidé … (2,33 MB)

Soutěz Škola hrou - hlasujte pro N. N. Puffer!

Podpořte Natalii Nicole Puffer ve speciální Kategorii výtvarné soutěže Škola hrouTým OP VVV spadající pod Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy vyhlásil soutěž nazvanou Škola hrou, které se zúčastnili i naši žáci 3. a 4. ročníku nižšího gymnázia. V současné době porota hodnotí 1400 prací zaslaných z celé ČR.

Podpořte Natalii Nicole Puffer ve speciální kategorii výtvarné soutěže Škola hrou.

Hlasujte prostřednictvím Facebooku do pátku 15. listopadu do 12:00!

https://www.facebook.com/pg/opvvv/photos/?tab=album&album_id=2535935659822683

https://www.facebook.com/opvvv/photos/a.2535935659822683/2535936726489243/?type=3&theater

 

The Cello Boys

The Cello Boys24. října se uskutečnil v aule našeho gymnázia výchovný koncert skupiny The Cello Boys, která boří mýty o tom, že každé období se dá zahrát pouze pro ně typickým hudebním nástrojem.

Účinkující mužské těleso to s violoncellem a bubnem vzalo napříč celou hudební historií, čímž si podle kladných ohlasů studentů získali nejednoho posluchače. Díky bohatému a pestrému repertoáru si navíc každý mohl najít něco svého.

Publikum však neoslovili jen vynikající hudbou, ale i příjemným a osvěžujícím přístupem – stručným a výstižným projevem, zkrátka zdůraznili vše podstatné a … pak už se aulou linuly podmanivé tóny.

V podání The Cello Boys jsme byli svědky bravurního vystoupení, za kterým nepochybně stála spousta tvrdé práce, výjimečného talentu a hlavně obrovského nadšení, které brzy nakazilo celé publikum.

Alžběta Pánková, 5. A

S hudbou a tancem v Nese

S hudbou a tancem v NeseVe středu 9. 10. se vydala naše skupinka dobrovolnic ze společenskovědního semináře pod vedením paní profesorky Pokorné na návštěvu do denního stacionáře Nesa, který poskytuje služby lidem s postižením z Velkého Meziříčí a okolí. Naším cílem bylo připravit si pro tamní klienty nevšední zážitek v podobě zábavného hudebního programu.

Více v článku pdfS hudbou a tancem v Nese (466 KB).

Postřehy odjinud aneb Jak jsme jeli na exkurzi do Polska

8. A při čekání na autobus pod mohylou T. Kościuszka v KrakověSolné doly ve Veličce jsou místem, které je rozhodně dobré vidět v reálu, protože na fotkách sice působí monumentálně, ale skutečnost je stokrát lepší.

Kaple sv. Kingy vytesaná do soli desítky metrů pod povrchem země nám vyrazila dech.

Pokud je sůl nad zlato, tak je okolí Krakova bohatší než okolí Perského zálivu.

Kluci odcházeli s kilogramem soli v břiše.

Více v článku pdfPostřehy odjinud aneb Jak jsme jeli na exkurzi do Polska (977 KB).

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru