Komise De, OV, VV, HV a latiny

Složení předmětové komise De, VV, ...

Předseda:

Mgr. Barbora Štindlová - vedoucí oddělení dějepisu

Členové:

Mgr. Lenka Muchová - vedoucí oddělení výtvarné výchovy

Mgr. Dagmar Handová Navrátilová - vedoucí oddělení latiny

Mgr. Markéta Rosová Prudíková, Ph.D. - vedoucí oddělení hudební výchovy

Mgr. Ilona Pokorná - vedoucí oddělení OV, ZSV

Mgr. Kateřina Káňová, Mgr. Ladislava Fialková, Mgr. Jana Říhová, Mgr. Marcela Pospíšilová, Mgr. Tereza HammerováMgr. Ivana Vaňková, PaedDr. Eva Kočí Valová

 

S hudbou a tancem v Nese

S hudbou a tancem v NeseVe středu 9. 10. se vydala naše skupinka dobrovolnic ze společenskovědního semináře pod vedením paní profesorky Pokorné na návštěvu do denního stacionáře Nesa, který poskytuje služby lidem s postižením z Velkého Meziříčí a okolí. Naším cílem bylo připravit si pro tamní klienty nevšední zážitek v podobě zábavného hudebního programu.

Více v článku pdfS hudbou a tancem v Nese (466 KB).

Postřehy odjinud aneb Jak jsme jeli na exkurzi do Polska

8. A při čekání na autobus pod mohylou T. Kościuszka v KrakověSolné doly ve Veličce jsou místem, které je rozhodně dobré vidět v reálu, protože na fotkách sice působí monumentálně, ale skutečnost je stokrát lepší.

Kaple sv. Kingy vytesaná do soli desítky metrů pod povrchem země nám vyrazila dech.

Pokud je sůl nad zlato, tak je okolí Krakova bohatší než okolí Perského zálivu.

Kluci odcházeli s kilogramem soli v břiše.

Více v článku pdfPostřehy odjinud aneb Jak jsme jeli na exkurzi do Polska (977 KB).

Před gymnáziem se koná výstava fotografií o pěstování kakaa na Pobřeží slonoviny

Před gymnáziem se koná výstava fotografií o pěstování kakaa na Pobřeží slonovinyOd soboty 5. do 12. října 2019 se před budovou Gymnázia Velké Meziříčí uskuteční výstava fotografií Cena kakaa o životě a problémech pěstitelů kakaa, do které se zapojují desítky dobrovolníků po celé ČR. GVM se tak přidává k více než stovce míst, kde se lidé mohou dozvědět více o tom, jak se pěstují a zpracovávají kakaové boby v Pobřeží slonoviny, i o životě jejich pěstitelů. V západoafrickém Pobřeží slonoviny pracuje kolem jednoho miliónu pěstitelů a země je největším výrobcem kakaa.

Více v článku pdfPřed gymnáziem se koná výstava fotografií o pěstování kakaa na Pobřeží slonoviny (796 KB)

 

Den Charity

Den CharityPoslední čtvrtek v září se v rámci Dne Charity pro širokou veřejnost otevírají dveře jednotlivých středisek, která se věnují práci s postiženými lidmi, malými dětmi či mládeží. Ve Velkém Meziříčí bylo možno zajít do denního stacionáře Nesa, do nízkoprahového zařízení pro děti a mládež Wellmez či do Kopretiny, centra pro rodiče s dětmi. Této možnosti využili rovněž studenti druhého a třetího ročníku.

Více v článku pdfDen Charity (408 KB)

Pěvecký sbor GVM ve stříbrném pásmu

gym-cantantPěvecký sbor GVM se zúčastnil XXV. ročníku hodnocené přehlídky gymnaziálních sborů GYMNASIA CANTANT 2019. Celostátní finále v Brně se uskutečnilo 25. - 27. dubna 2019, Pěvecký sbor GVM se umístil ve stříbrném pásmu.

Záznam vystoupení - celostátní finále GC 2019 (Pěvecký sbor GVM v čase 3:40:00)
Záznam vystoupení - celostátní finále GC 2019 - závěrečný koncert (Pěvecký sbor GVM v čase 47:15)
Výsledková listina GC 2019

DiplomGYMNASIA CANTANT 2019GYMNASIA CANTANT 2019GYMNASIA CANTANT 2019GYMNASIA CANTANT 2019GYMNASIA CANTANT 2019

Mikulášská nadílka v Kopretině

Mikulášská nadílka v KopretiněV úterý 4. 12. navštívily studentky vyššího gymnázia centrum Kopretina na Ostrůvku ve Velkém Meziříčí, kde se postaraly o Mikulášskou nadílku.

Akce se ve spolupráci s naším gymnáziem konala již druhým rokem. Letos se k maturantkám připojily také druhačky, které se chystají tuto štafetu převzít. V úterní podvečer se Kopretina zaplnila dětmi rozdílného věku, od několikadenních miminek po školáky prvního stupně základní školy.

Více v článku pdfMikulášská nadílka v Kopretině (623 KB)

Hudba je přirozenou součástí mého života

Pěvecký sbor GVMPracovitá, obětavá, plná energie, nadšená hudebnice, výborná pedagožka. Mgr. Markéta Rosová Prudíková, Ph.D., působí jako učitelka českého jazyka a hudební výchovy na velkomeziříčském gymnáziu devět let, zároveň je absolventkou této školy. Obory, které vyučuje, vystudovala na PedF MU v Brně. Když byla v roce 2014 obnovena činnost pěveckého sboru, stala se jeho sbormistryní a v neuvěřitelně krátkém čase z něj vybudovala kvalitní těleso, které si již vydobylo několik ocenění.

Celý rozhovor v článku pdfHudba je přirozenou součástí mého života (1,19 MB)

Zvláštní cena poroty pro Pěvecký sbor GVM

OPAVA CANTAT 2018Pěvecký sbor Gymnázia Velké Meziříčí získal  Zvláštní cenu poroty za zvukovou barevnost zvláště mužských hlasů a mimořádně povedenou interpretaci tradicionálu Aya ngena v Celostátní přehlídce středoškolských pěveckých sborů OPAVA CANTAT 2018.

pdfDiplom pro Pěvecký sbor GVM

Záznam vystoupení viz https://www.youtube.com/watch?v=52dkrBPlrak od cca 10 minuty.

Vznik Československa slavili gymnazisté v roce 1918 i dnes

Vznik Československa slavili gymnazisté v roce 1918 i dnesZpráva o vzniku samostatného státu československého v říjnu 1918 přerušila výuku na gymnáziu. Studenti a profesoři se sešli v aule, kde k nim promluvil ředitel školy Vincenc Jordánek. Hovořil o důležitosti události. Večer se pak všichni zúčastnili slavnostního průvodu městem. Okamžiky z doby před sto lety si dnes připomněli gymnazisté.

Více v článku Vznik Československa slavili gymnazisté v roce 1918 i dnes na serveru http://www.velkomeziricsko.cz.

Rozhoduj o Evropě

img-logo-rozhoduj-o-evrope,,Vážená paní ministryně“ a „vážený pane poslanče“. Na takovéto oslovení by si asi zvykl každý a ani nám to netrvalo dlouho, když jsme dne 9. října dorazili do Brna na seminář „Rozhoduj o Evropě“. Zde jsme společně s dalšími čtyřiceti studenty středních škol měli možnost vyzkoušet si simulované zasedání Evropského parlamentu a Rady EU.

Více v článku pdfRozhoduj o Evropě (505 KB).

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru