Den otevřených dveří v Nízkoprahovém zařízení Wellmez

wellmezV úterý 25. 9. náš ročník (třídy 2. C a 6. A) navštívil Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Wellmez , které sídlí vedle Billy na Hornoměstské ulici. Zařízení spadá pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou.

Pracovnice Marťa, Verča a Zdenča nám povyprávěly o tom, v jakých situacích k nim může člověk přijít, jaké organizují akce. Dozvěděli jsme se také o možnostech dobrovolnické činnosti. Poté jsme měli dostatek času všechno prozkoumat. Vyzkoušeli jsme si slalom a psaní s brýlemi, které simulovaly stav po požití psychotropních látek. Stejně jako běžní návštěvníci zařízení jsme si zahráli stolní fotbálek, kulečník, ping-pong nebo PC hry. Byla přichystaná prezentace, letáčky, ukázky smlouvy, kterou zde klienti sepisují, dokonce i malé pohoštění. Prostředí bylo příjemné a čas uběhl jako voda. Nakonec jsme napsali věnování do kroniky a šli jsme zpět do školy.

Ve Wellmezu se člověk může přijít vypovídat z čehokoli (kromě trestných činů), poradit se o škole, práci, rodině nebo jiných problémech. Může zahnat nudu, hledat nové zájmy nebo prostě jen tak posedět sám či s kamarády. V rámci dobrovolnických činností může doučovat nebo naopak doučování využít. Ve Wellmezu je zaručena anonymita, nízkoprahovost (bez registrace, bez placení), respekt a mlčenlivost.

Natálie Ležáková a Marie Coufalová, 2. C

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru