Poetická kavárna na gymnáziu

DSC 0027Ve středu 14. 6. 2017 se v odpoledních hodinách konala na naší škole Poetická kavárna. Aula se díky paní profesorce Evě Kočí Valové a studentům výtvarné výchovy proměnila ve skutečné kavárenské prostředí, v němž nechyběly ani zákusky a káva, které s milým úsměvem hostům i účinkujícím nabízely studentky druhého ročníku Simona Prachařová, Lenka Trojanová, Veronika Štursová a Barbora Mladá.

Akce začala ve 14 hodin a role moderátorů se výborně zhostili Iveta Vlachová a Štěpán Jůda. Nejprve vystoupil pěvecký sbor gymnázia pod vedením paní profesorky Markéty Rosové Prudíkové, poté se představila Kateřina Vrzalová, která zazpívala lidovou píseň. Události se zúčastnily také letošní absolventky Nikola Malcová a Petra Macková, které přednesly vlastní texty. K autorským čtením se dále připojili Adam Ludes, Hana Hortová a Markéta Zachová, která nás seznámila s několika básněmi Františka Huga Kratochvíla.

O hudební doprovod k poklidnému a pohodovému odpoledni se postarali mladí muzikanti Ilona Havlátová ve hře na trubku a na klavír zahráli František Hampl, Matěj Hampl a Petra Macková.

Přestože akce oficiálně trvala do 16 hodin, několik studentů posedělo déle a za doprovodu klavíru si zazpívali písničky. Všem hostům, zaangažovaným profesorům a především vystupujícím patří velké poděkování, že nám umožnili příjemně strávit středeční odpoledne.

Eliška Hosnedlová

DSC 0028

DSC 0022

DSC 0020

DSC 0012DSC 0032DSC 0034image1image2

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru