Populární chemická přednáška Pravý levý svět

Pravý levý světV pondělí dne 9. dubna 2018 se konala na Gymnáziu Velké Meziříčí přednáška Mgr. Roberta Víchy, Ph.D., z Ústavu chemie Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně Pravý levý svět.

V přednášce byl vysvětlen pojem chiralita jako jistá prostorová nesymetrie molekulárních stavebních kamenů tvořících život na Zemi. Přednášející představil žákům vyšších ročníků naší školy řadu příkladů makroskopické chirality ve světě rostlin a živočichů i předmětů denní potřeby.

Více v článku pdfPopulární chemická přednáška Pravý levý svět (370 KB).

V pondělí dne 9. dubna 2018 se konala na Gymnáziu Velké Meziříčí přednáška

 

Mgr. Roberta Víchy, Ph.D.

z Ústavu chemie Fakulty technologické Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně

 

Pravý levý svět

 

V přednášce byl vysvětlen pojem chiralita jako jistá prostorová nesymetrie molekulárních stavebních kamenů tvořících život na Zemi. Přednášející představil žákům vyšších ročníků naší školy řadu příkladů makroskopické chirality ve světě rostlin a živočichů i předmětů denní potřeby.

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru