Komise anglického a ruského jazyka

Složení předmětové komise anglického a ruského jazyka

Předseda:

PhDr. Irena Bachrová

Členové:

Mgr. Jarmila Götzová - vedoucí oddělení ruského a francouzského jazyka
Mgr. Jana Taylor, Mgr. Eva PospíšilováMgr. Kateřina Káňová, Bc. Dita Massey, Mgr. Ondřej Korchan

 

Zážitky z Anglie

Anglie 2017Začátkem nového školního roku se někteří studenti gymnázia vypravili na poznávací zájezd do Anglie. Krásných šest dní na Britských ostrovech prožilo 45 studentů z různých tříd vyššího gymnázia. Cesta byla sice dlouhá, ale zážitků bylo spousta a rozhodně stály za to.

Bílé skály Doveru nás po klidné plavbě trajektem uvítaly v brzkých ranních hodinách a poté již nebylo do Londýna daleko. Dva dny strávené v Londýně nám umožnily zhlédnout jak západní, tak východní část města se všemi impozantními místy. Navštívili jsme například čtvrť Greenwich, kde jsme společně překročili nultý poledník, který tudy prochází.

Více v článku pdfZážitky z Anglie (980 KB).

Thajsko – seznamte se

Carrot při výkladu thajštinyPřestože dnešní doba nabízí spoustu možností cestovat do exotických zemí, není obvyklé zažít osobní setkání s obyvatelem tohoto státu jihovýchodní Asie přímo ve škole. A právě tuto příležitost měli studenti velkomeziříčského gymnázia během prezentace, kterou pro ně v angličtině připravila Carrot, thajská studentka z Bangkoku ...

Více informací v článku pdfThajsko – seznamte se (424 KB)

Návštěva divadelní představení v anglickém jazyce

DraculaŽáci vyššího gymnázia se zúčastnili zájezdu do Brna na představení DRACULA AND THE ECO WARRIOR od divadelní společnosti TNT Theatre Britain. Příběh blízce kopíruje originál a také zahrnuje slavné románové postavy. Odlehčený styl produkce obsahuje vážné sdělení a klade otázky, jež může jenom obecenstvo zodpovědět ...

Více v článku pdfNávštěva divadelní představení v anglickém jazyce (444 KB)

GVM obdrželo Exam preparation centre certifikát

cambridge-centreGymnázium Velké Meziříčí získalo pdfExam preparation centre certifikát (791 KB), který potvrzuje, že je partnerskou institucí, která připravuje a přihlašuje kandidáty na zkoušky Cambridge.

Úspěchy v anglickém jazyce 2014/2015

Konverzační soutěž v anglickém jazyce ve školním roce 2014/2015 přinesla výrazné úspěchy studentkám velkomeziříčského gymnázia. Naše reprezentace výborně uspěla v okresním kole, kde Daniela Javůrková (kategorie IB), Marie Hledíková (kategorie IIB) a Hana Hledíková (kategorie IIIA – SŠ) vyhrály své kategorie a Sarah Ouředníčková (kategorie IIIA – SŠ) byla druhá. Dívky se tak postaraly o zatím nejlepší výsledky školy dosažené v této soutěži. Ty byly ještě umocněny v postupových kategoriích ziskem 2. a 3. místa v Kraji Vysočina pro Marii a Hanu Hledíkovy. Blahopřejeme.

Zájezd do Anglie 2015

Ve dnech 13. až 17. 5. 2015 se 43 studentů z vyššího gymnázia zúčastnilo zájezdu do Anglie. Užili jsme si jak dvoudenní prohlídku významných pamětihodností Londýna, tak i atmosféru univerzitního městečka Oxford či středověkého hradu Warwick. Při pobytu v rodinách si studenti mohli ověřit své znalosti jazyka v praxi. Domů jsme se vrátili plni krásných zážitků a těšíme se na další cesty!

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru