Komise anglického a ruského jazyka

Složení předmětové komise anglického a ruského jazyka

Předseda:

PhDr. Irena Bachrová

Členové:

Mgr. Jarmila Götzová - vedoucí oddělení ruského a francouzského jazyka
Mgr. Jana Taylor, Mgr. Eva PospíšilováMgr. Kateřina Káňová, Bc. Dita Massey, Mgr. Ondřej Korchan

 

Návštěva divadelní představení v anglickém jazyce

DraculaŽáci vyššího gymnázia se zúčastnili zájezdu do Brna na představení DRACULA AND THE ECO WARRIOR od divadelní společnosti TNT Theatre Britain. Příběh blízce kopíruje originál a také zahrnuje slavné románové postavy. Odlehčený styl produkce obsahuje vážné sdělení a klade otázky, jež může jenom obecenstvo zodpovědět ...

Více v článku pdfNávštěva divadelní představení v anglickém jazyce (444 KB)

GVM obdrželo Exam preparation centre certifikát

cambridge-centreGymnázium Velké Meziříčí získalo pdfExam preparation centre certifikát (791 KB), který potvrzuje, že je partnerskou institucí, která připravuje a přihlašuje kandidáty na zkoušky Cambridge.

Úspěchy v anglickém jazyce 2014/2015

Konverzační soutěž v anglickém jazyce ve školním roce 2014/2015 přinesla výrazné úspěchy studentkám velkomeziříčského gymnázia. Naše reprezentace výborně uspěla v okresním kole, kde Daniela Javůrková (kategorie IB), Marie Hledíková (kategorie IIB) a Hana Hledíková (kategorie IIIA – SŠ) vyhrály své kategorie a Sarah Ouředníčková (kategorie IIIA – SŠ) byla druhá. Dívky se tak postaraly o zatím nejlepší výsledky školy dosažené v této soutěži. Ty byly ještě umocněny v postupových kategoriích ziskem 2. a 3. místa v Kraji Vysočina pro Marii a Hanu Hledíkovy. Blahopřejeme.

Zájezd do Anglie 2015

Ve dnech 13. až 17. 5. 2015 se 43 studentů z vyššího gymnázia zúčastnilo zájezdu do Anglie. Užili jsme si jak dvoudenní prohlídku významných pamětihodností Londýna, tak i atmosféru univerzitního městečka Oxford či středověkého hradu Warwick. Při pobytu v rodinách si studenti mohli ověřit své znalosti jazyka v praxi. Domů jsme se vrátili plni krásných zážitků a těšíme se na další cesty!

Příprava na zkoušku FCE

Nepovinný předmět Příprava na zkoušku FCE byl zahájen ve školním roce 2014/15 a je určen pro studenty 3. ročníku, kteří se během dvouletého kurzu mohou připravovat na mezinárodní zkoušku FCE (B2). Úspěšným složením této cambridgeské zkoušky a získáním mezinárodně uznávaného certifikátu se jim otevírá budoucnost při dalším vzdělávání, práci i běžném životě.

Prezentace jazykové školy Cambridge P.A.R.K.

Dne 8. 12. 2014 proběhla v našem gymnáziu prezentace zkouškového centra Cambridge P.A.R.K. v Brně, kterou uvedl jeho zástupce pan David Koster, MA. Studenti byli seznámeni s informačními materiály o zkouškách Cambridge English, dále se přednáška zaměřila na jednu z nejrozšířenějších zkoušek - FCE, její části a obsah. Interaktivní a poutavá prezentace nejen zaujala, ale některé studenty i motivovala k hlubšímu zájmu o složení zkoušky.

Zřizovatel organizace

Zřizovatel organizaceSeparatorFinanční podporaPodpořil
Nahoru