Oznámení a výzva

120 let GVMV roce 2019 si budeme připomínat, že Gymnázium Velké Meziříčí bylo založeno před 120 lety. K tomuto výročí připravujeme řadu akcí, o jejichž termínech budeme postupně informovat širokou veřejnost, zejména naše žáky a absolventy.

Chystáme např. projektový den a uspořádáme i několik výtvarných výstav. Sestavujeme (jako tradičně při desítkových výročích) Almanach GVM 120. Hlavní dny oslav částečně spojíme s významnou velkomeziříčskou akcí – Evropským festivalem filosofie. V srpnu se pak uskuteční tradiční, v pořadí již XIX. seminář o filosofických otázkách matematiky a fyziky, který je určen zejména pro učitele daných oborů.

Ve čtvrtek v podvečer dne 6. června 2019 se uskuteční v Muzeu Velké Meziříčí vernisáž výstavy A léta běží, vážení. V pátek večer dne 7. června 2019 (po slavnostním zahájení festivalu filosofie) se představí naši současní i bývalí žáci  Akademií 120 v hlavním sále Jupiter clubu. V sobotu 8. června si budou moci zájemci prohlédnout prostory GVM při dopoledni otevřených dveří. Odpoledne pak budeme opakovat Akademii 120, zejména pro účastníky oslav ze vzdálenějších míst. Od 20 hodin chystáme v prostorách Jupiter clubu společenský večer pro žáky, absolventy a  příznivce GVM.

Kvůli organizačnímu zabezpečení společenského večera prosíme zájemce, aby svou účast zaregistrovali na stránce:

Budeme se snažit zajistit rezervace pro jednotlivé maturitní ročníky.

Aktuální seznam zaregistrovaných

Organizační výbor oslav 120 let GVM

Výzva všem absolventům GVM výtvarně aktivním (profesně i zájmově)

120 let GVMKe 120. výročí školy bude mj. uspořádána výstava (výstavní síň Muzea Velké Meziříčí) obrazů, kreseb, grafik a dalších artefaktů autorů z řad našich absolventů. Ozvěte se, prosím, tvoříte-li a máte zájem společně s ostatními absolventy být spolutvůrci červnové výstavy.

Kontakt:
Eva Kočí Valová